Jeho majitel jej nechal bez dozoru odemknutý s klíčky ve spínací skříňce v polovině září. „Stopy vedly k šestadvacetiletému muži z našeho regionu. Jak se postupně ukázalo, má za sebou různou majetkovou trestnou činnost,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

V době od letošního května do září se měl vloupat do restaurace v Moravském Krumlově a penzionu v Dobšicích. „Měl tam odcizit tam výčepní zařízení, elektrokolo, cigarety a různé nápoje. Ve Tvořihrázi pak měl odcizit peníze a klíče od osobního vozu, kterým nakonec bez souhlasu majitele odjel. Jindy pak natankoval ve Znojmě benzin a bez zaplacení odjel a z odstaveného auta v Hostěradicích odcizil autobaterii,“ vypočetla mluvčí.

Protiprávního jednání se měl dopouštět i v dalších regionech. „Na Hodonínsku si objednal odtah osobního auta do Znojma. Za provedenou službu se odvděčil tak, že usedl za volant a ujel. Na Břeclavsku si dohodl koupi osobního vozu. S autem však odjel a již se nevrátil. Celková způsobená škoda přesáhla částku sto tisíc korun, doplnila Drahokoupilová.

Muž byl v minulosti za obdobné činy již odsouzen a potrestán Okresním soudem Znojmo na třicet měsíců nepodmíněně. „Trest v březnu letošního roku vykonal. Nyní čelí dalšímu trestnímu stíhání. Kromě krádeží, podvodu a neoprávněného užívání cizí věci je také důvodně podezřelý i z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Několikrát byl přistižen při řízení motorového vozidla, i když má tuto činnost až do března roku 2024 zakázanou. Jeho protiprávním jednáním se dále zabýváme,“ naznačila mluvčí.

Podle trestního zákoníku mu hrozí až pět let odnětí svobody.

Ilustrační foto.
Na silnici ležel bez známek života. U Vrbovce zemřel cyklista, zřejmě havaroval