Jeho majitel jej nechal bez dozoru odemknutý s klíčky ve spínací skříňce v polovině září. „Stopy vedly k šestadvacetiletému muži z našeho regionu. Jak se postupně ukázalo, má za sebou různou majetkovou trestnou činnost,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

V době od letošního května do září se měl vloupat do restaurace v Moravském Krumlově a penzionu v Dobšicích. „Měl tam odcizit tam výčepní zařízení, elektrokolo, cigarety a různé nápoje. Ve Tvořihrázi pak měl odcizit peníze a klíče od osobního vozu, kterým nakonec bez souhlasu majitele odjel. Jindy pak natankoval ve Znojmě benzin a bez zaplacení odjel a z odstaveného auta v Hostěradicích odcizil autobaterii,“ vypočetla mluvčí.

Protiprávního jednání se měl dopouštět i v dalších regionech. „Na Hodonínsku si objednal odtah osobního auta do Znojma. Za provedenou službu se odvděčil tak, že usedl za volant a ujel. Na Břeclavsku si dohodl koupi osobního vozu. S autem však odjel a již se nevrátil. Celková způsobená škoda přesáhla částku sto tisíc korun, doplnila Drahokoupilová.

Muž byl v minulosti za obdobné činy již odsouzen a potrestán Okresním soudem Znojmo na třicet měsíců nepodmíněně. „Trest v březnu letošního roku vykonal. Nyní čelí dalšímu trestnímu stíhání. Kromě krádeží, podvodu a neoprávněného užívání cizí věci je také důvodně podezřelý i z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Několikrát byl přistižen při řízení motorového vozidla, i když má tuto činnost až do března roku 2024 zakázanou. Jeho protiprávním jednáním se dále zabýváme,“ naznačila mluvčí.

Podle trestního zákoníku mu hrozí až pět let odnětí svobody.