Strážnice začaly situaci řešit. „Jenže muž začal být agresivní i na naše kolegyně, častoval je řadou velmi vulgárních výrazů a lahví od piva udeřil do stolu patřícího k provozovně, který poškodil. Na jejich výzvy, aby se uklidnil, zareagoval tak, že si stáhl kalhoty a ukázal pozadí,“ přiblížil vývoj zákroku Hladký.

Jak dodal, podle jednání a vzhledu muže bylo zřejmé, že je pod vlivem návykových látek. „S ohledem na správný taktický postup si kolegyně přivolaly motorizovanou hlídku, která musela vůči němu použít donucovací prostředky včetně pout. I tak mu zůstalo dost energie, protože i ve služebním autě se pokoušel poškodit interiér a po strážnících plival. Kolegům pak ještě opakovaně vyhrožoval zabitím,“ doplnil Hladký.

Protože si agresor při zákroku přivodil krvácivé zranění na hlavě, odvezli jej strážníci na ošetření do nemocnice. Orientační dechová zkouška u něj ukázala téměř dvě promile alkoholu. „Poněvadž měli strážníci podezření, že mohlo dojít k trestnému činu, předali případ státní policii k dořešení. Policisté si podezřelého převzali přímo v nemocnici,“ zakončil Hladký.