Vraždil, protože potřeboval peníze na pervitin a hazard. „Obžalovaný se doznal, ale čin popsal zcela bez emocí, neprojevil lítost. Využil lsti a bezbrannosti své babičky,“ řekl předseda senátu Martin Vrbík. Rozsudek není pravomocný, strany si ponechaly lhůtu na odvolání.

Když mladík svou babičku navštívil, dali si čaj a dívali se spolu na televizi. „Při odchodu jí řekl, že si uvnitř zapomněl peněženku. Využil situace, kdy se k němu žena otočila zády, a v obývacím pokoji ji začal škrtit,“ popsala státní zástupkyně Iveta Eichlerová.

Ilustrační foto
Výbuch granátu při vojenském cvičení? Policie případ z Březiny odložila

Vražda v Brně
- způsob: uškrcení
- důvod: potřeba peněz na drogy a hazard
- trest: 17 let ve vězení se zvýšenou ostrahou
- další provinění: krádež šperků a hotovosti

Muž u soudu řekl, že pro vraždu se rozhodl poté, co prohrál všechny peníze v herně na Staré Osadě. „Přehodil jsem jí škrtidlo přes hlavu, oba jsme spadli, asi pět až deset minut jsem ji škrtil. Když jí začala stékat z nosu krev, přehodil jsem jí deku přes hlavu, abych se na ni nemusel dívat,“ poznamenal při výslechu. Nakonec ženu zavalil křesly.

Ženě vzal zlaté šperky a přes deset tisíc korun v hotovosti. Pak se osprchoval, zavolal taxi a z domu odjel.

Policisté jej zadrželi tři dny po vraždě, většinu peněz už stihl utratit. Podle soudních znalců trpí mladík smíšenou poruchou osobnosti. „Nemá rozvinutější morální cítění. Dělá i to, co jemu samotnému škodí,“ uvedla klinická psycholožka Beata Nour Mohammadi.

Stavební práce na dálnici D1 u Brna, ilustrační foto.
Dálnici D1 v Brně rozšíří o dva pruhy na celkových šest. Ale počkáme siUž v listopadu mladík babičce ukradl hotovost a zlaté šperky. Tehdy nebyla doma, zrovna šla nakupovat. „Dovnitř vnikl po rozbití okna,“ uvedla státní zástupkyně Eichlerová.

Ještě předtím za jinou krádež dvacetiletý muž dostal obecně prospěšné práce.