„Tam si jich ale všimla policejní hlídka a krádež policisté odhalili ještě dřív, než ji zjistil majitel odcizených slunečníků," informovala jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ve středu si policejní hlídka všimla v Jihlavě na ulici Brněnská po třetí hodině v noci podezřelého vozidla Škoda Octavia s naloženým přívěsným vozíkem. Automobil policisté zastavili a zkontrolovali. Ve vozidle byli kromě čtyřiatřicetiletého řidiče ještě dva dvaadvacetiletí muži, všichni ze Žďárska.

Na vozíku byly naložené tři velké slunečníky s logy pivovarů a betonový podstavec. „Policisté provedli šetření a zjistili, že slunečníky a podstavec pachatelé odcizili. Všechny tři muže převezli na obvodní oddělení. Odcizené věci zajistili a následně budou předány zpět majiteli," doplnila mluvčí.

Dále policisté zjistili, že slunečníky a betonový podstavec ukradli muži v úterý před půlnocí z kempu na vranovské přehradě z prostoru u místní restaurace. Krádeží způsobili předběžně vyčíslenou škodu třicet tisíc korun.