Krejčíř svůj vztah k ní popsal ve středu před senátem brněnského krajského soudu. Ten se od úterka zabývá obžalobou, podle které měl Krejčíř brát úplatky od sedmi podnikatelů. Měli mu zdarma poskytovat různé služby za to, že získají od Znojma zakázky. Také oni jsou nyní obžalovaní. „Nikdy jsem žádný úplatek nevzal. Všechny majetkové věci mohu doložit příslušnými doklady," hájil se bývalý tajemník.
Tvrdil, že na udělování zakázek nemohl mít vliv. „O tom rozhoduje samospráva. Ne já jako úředník. Všechno si vymyslela bývalá vedoucí majetkového odboru Horáková, která za mnou posílala podezřelé lidi, aby si řekli o úplatek. Všechny jsem odmítl," řekl Krejčíř.
Ve své výpovědi také sdělil, že s ženou udržoval milostný poměr. „Strávil jsem s ní několik nocí. Nikdy jsem si ale nemyslel, že by náš vztah mohl být dlouhodobý. A asi po roce vyšuměl. Tlačila na mě také, abych zaměstnal jejího bratra. Nakonec se rozhodla zlikvidovat mě, i tehdejší vedení radnice. Nejspíš si myslela, že jí to pomůže k politické kariéře," tvrdí Krejčíř.
Horáková jeho slova popírá. „Je to nesmysl. Chce mě pouze očernit za to, že jsem na jeho úplatkářskou aféru upozornila. Je pro mě nedůstojné to blíž komentovat," řekla Horáková, která za upozornění na aféru získala i cenu za boj proti korupci.
Soud s Krejčířem a sedmi šéfy firem začal v úterý. Podnikatelé měli Krejčířovi podle obžaloby postavit například tenisové kurty nebo pro něj organizovat hony. Od jedné z firem měl také převzít čtyřicetitisícový úplatek. Bývalý tajemník ale vše popřel. „Na všechny stavební práce i služby mám faktury. Některé jsem však nemohl zaplatit, protože mě policie obstavila účty. Čtyřicetitisícovou částku jsem dostal jako kompenzaci reklamace dveří, které jsem si objednal na chalupu. Zhotovitel je totiž vyrobil naopak, než jsem požadoval," uvedl Krejčíř. Soud ve středu případ odročil, jeho projednávání bude pokračovat v lednu.
Krejčíř také popřel, že nelegálně pronajímá obecní byt v brněnských Žabovřeskách. Z toho jej obviňují někteří sousedé. O případu informoval Brněnský deník Rovnost ve středu. „V bytě žije moje rodina. Přiznávám, že já se tam nezdržuji. Na radu svých advokátů jsem se totiž stáhnul z Brna. Vyměnil jsem i telefonní číslo, aby mě nikdo nemohl kontaktovat a pokusit se zdiskreditovat," vysvětlil Krejčíř.
Kauza Krejčíř propukla 23. září 2010, kdy na znojemské radnici udělala razii protikorupční policie. Tehdejšího tajemníka Krejčíře policisté odvedli a soud ho posléze poslal do vazby. Tajemník v ní strávil dva měsíce. Spolu s ním policie stíhala skupinu podnikatelů. Šéfy stavebních firem Miroslava Šimečka a Stanislava Hahna, majitele truhlářství Zdeňka Nováka a dřevaře Kamila Ludvíka. Později policie okruh obviněných rozšířila o tři další podnikatele z firem H&M, TOP Servis a Vysočinská lesní. Všechny stíhala pro podezření z manipulace veřejných zakázek a úplatkářství. Státní zástupce je poté obvinil a případ v úterý začal projednávat soud.