„Celý incident začal tím, když se čtyřiačtyřicetiletá žena žijící v zahrádkářské kolonii rozhodla navštívit chatku svého bývalého přítele, od kterého si chtěla odnést své osobní věci. Vzhledem k tomu, že už v minulosti byla tímto bývalým přítelem fyzicky napadena, vzala si s sebou jako posilu na výpravu pro své věci svého šestačtyřicetiletého kamaráda a jeho přítelkyni,“ sdělila krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Žena se do chatky bez problémů dostala a začala hledat věci, které si chtěla odnést. Šramot uvnitř ale přilákal nejprve psa a potom i ženina bývalého přítele. Ten svou expřítelkyni ve tmě hned nepoznal a dokonce si myslel, že se mu do chaty dostal zloděj.

„Ženu napadl a její křik přivolal kamaráda, který čekal venku před chatkou a ženě přišel na pomoc. Po vzájemné potyčce však ženin kamarád utrpěl život ohrožující zranění, když jej pětapadesátiletý podnájemník chaty dvakrát bodl nožem a to do hrudníku a paže. Podařilo se mu ještě dojít na okraj pozemku, kde se konflikt odehrál a odkud jej odvezla záchranná služba do nemocnice,“ doplnila mluvčí.

Pachatel z místa činu odešel a krátce poté byl zadržen policejní hlídkou. „Kriminalisté mu vzhledem k charakteru útoku a způsobenému zranění sdělili obvinění pro spáchání trestného činu vraždy ve stádiu pokusu. Státní zástupce na podnět vyšetřovatele podal návrh na vzetí obviněného do vazby. Pachateli, který již byl několikrát soudně trestaný, za jeho jednání hrozí trest odnětí svobody až na osmnáct let,“ dodala Vedrová.

Od začátku roku už kriminalisté v Jihomoravském kraji šetří celkem devět vražd, a to včetně pokusů. Všechny dosud objasnili.