Soud ve středu dokončil výslechy svědků a soudního znalce. Ten mimo jiné zkoumal podlitiny, které na chlapci našli lékaři. „Modřiny v obličeji si mohl udělat i sám, například pádem. Další nalezené podlitiny v oblasti beder a intimních míst zřejmě způsobil jiný člověk, možná spíše silnějším stiskem než úderem. Nedošlo přitom k vážnějším zraněním,“ uvedl znalec Milan Votava.

Státní zástupce Michal Feranec v závěrečné řeči navrhl pro obžalovanou podmíněný trest. „Právě jen v době, kdy byl chlapec v péči obžalované, ubýval na váze a utrpěl popsaná zranění,“ řekl soudu státní zástupce.

Obhájce Miloš Císař navrhl zproštění. „Odkazuji na posudek, který uvádí, že obžalovaná nemá sklony k agresi a že k dítěti, o které pečovala, měla mateřský vztah. Z okolností případu je velmi pochybné, že by zranění chlapci způsobila obžalovaná,“ řekl Císař.

Senát Jelínkovou zprostil viny. „Obžalovaná měla mnohem dřív celou záležitost řešit se sociálním odborem, protože v rozporu s původní dohodou u ní dítě zůstávalo týdny a měsíce, ne pár dní. Nedospěli jsme ale k závěru, že obžalovaná chlapci úmyslně škodila a ubližovala mu,“ řekl předseda senátu Miroslav Nahodil.

Státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání.

Případ ve zkratce
Matka tehdy sotva ročního chlapce dítě svěřila Lence Jelínkové s prosbou, aby ho pohlídala na krátkou dobu. Dítě u ní však zůstalo od podzimu do jara. Kvůli úbytku váhy obvodní lékař dítě poslal do nemocnice. Lékaři našli modřiny, uvědomili policii.