Ty se nenechaly zmást a krádeži zabránily. Přestože ženy po pokusu odnést drogerii utekly, policie je později dopadla. Informace o vyšetřování tohoto případu zveřejnili znojemští policisté právě dnes.

„Koncem října navštívily dvě ženy prodejnu drogerie v Brněnské ulici ve Znojmě. Doprovázely je i tři děti. Vybíraly si různou kosmetiku a někdo ze skupinky se stále snažil zabavit obsluhující personál a odpoutat pozornost,“ popsala způsob krádeže policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Výsledkem počínání dvou žen bylo odcizené zboží za téměř šest tisíc korun. „Zkušeně vybíraly drahou kosmetiku. Podařilo se jim v nestřeženém okamžiku zmocnit patnácti různých kusů řasenek, makeupů, rtěnek a lesků na rty,“ vypočetla mluvčí.

Vzhledem k tomu, že se prodavačky s podobnou situací již setkaly, přivolaly před jejich odchodem policii.

„Nakupující se však rozběhly a věcí, které měly u sebe, se začaly zbavovat a vracet je zpět do regálů. Vyšlo najevo, že se jedná o dvě ženy ze Znojemska ve věku dvacet čtyři a dvacet devět let. Obě již byly za obdobný čin v posledních třech letech odsouzeny. V těchto dnech si vyslechly obvinění z krádeže. Hrozí jim až dva roky odnětí svobody,“ dodala mluvčí.