Obžalovanému Luboši Saletovi ze Znojma hrozí až dvanáctileté vězení. Vinu popírá. „Nesouhlasím s tím, neublížil jsem jí. Byl jsem s ní sám na chatě, ale spal jsem, protože jsem byl z celého dne unavený," uvedl Saleta u soudu.

Případ se stal v létě 2018. Saletova známá mu zavolala, aby odvezl ji a její sestru z hospody, kde se obě opily. Při jízdě taxíkem se trojice rozhodla jít na mužovu chatu. Opilejší ze sester usnula v posteli, druhá se po nějaké době rozhodla jít domů. Saleta jí tam odvezl a vrátil se na chatu, kde v posteli stále spala opilejší z dvojice žen. „Vrátil jsem se, osprchoval, oblékl si tričko a spodní prádlo a lehl jsem si vedle ní. Brzo jsem pak usnul," vzpomínal na inkriminovanou noc obžalovaný.

Pak měl ale podle obžaloby ženu znásilnit. „Probrala jsem se v posteli na chatě, a nade mnou byl cizí muž. Lekla jsem se a snažila se dostat pryč. Sháněla jsem se po sestře. Když jsem chtěla, aby mi otevřel zamčenou branku, dal mi facku," popsala napadení mladá žena. Když jí podle jejích slov Saleta pustil, zavolala budoucímu manželovi, který jí poradil, aby se obrátila na policií.

Obžalovaný muž dění popisuje jinak. „Spal jsem a vzbudilo mě cloumání. Ona seděla a hystericky křičela, kde je její sestra. Snažil jsem se jí uklidnit, ale dokola opakovala, že má strach o sestru. Pak někomu volala, já jsem jí řekl, kde se chata nachází, doprovodil jí k brance a ona odešla," vysvětloval Saleta.

Podle znalců žena trpí posttraumatickou stresovou poruchou a na nepříjemnou událost nechce vzpomínat. „Policií kontaktovala ve strachu. Cítí pocit spoluviny za čin, uvědomuje si, že byla opilá," uvedla soudní znalkyně Beata Nour Mohammadi.

Soud zatím rozsudek nevynesl, líčení má pokračovat v březnu výpověďmi dalších svědků.