„Hlídky začaly propátrávat okolí a díky tomu, že auto mělo GPS, bylo snadné určit, kterým směrem se zloděj vypravil. Pachatel ujížděl na jih," doplnila Drahokoupilová s tím, že policisty na Znojemsku požádali kolegové o spolupráci. Operační důstojník povolal všechny hlídky v regionu. V pohotovosti byla i rakouská policie. Zloděj při ujíždění měnil směr a křižoval okres. Od Jevišovic se dostal až k Božicím a policejní hlídky mu postupně nadjížděly.

"Do akce jsme nasadili i vrtulník, který od Jaroslavic výrazně pomohl v přesném sledování. Zběsilá jízda pokračovala až do Načeratic, kde policejní auta vytvořila překážku na silnici. Zloděj bez váhání projel silničním příkopem, překážce se vyhnul a pokračoval do Hodonic, kde čelil dalšímu zátarasu," pokračovala v líčení dramatické honičky policejní mluvčí s tím, že nebezpečnou jízdou ohrožoval sebe, zasahující policisty i ostatní řidiče. Ty upozorňovaly na neobvyklou situaci na silnici výstražné policejní majáky. Jak doplnila mluvčí, řidiči zastavovali a nedošlo k žádné kolizi nebo zranění.

Zloděj byl asi po hodině a půl zběsilé jízdy zřejmě psychicky vyčerpaný, zastavil na křižovatce uprostřed Prosiměřic, auto nechal nastartované a dal se na útěk. S vrtulníkem nad hlavou neměl žádnou šanci na útěk. „Nebyl nijak agresivní, pouze se snažil uniknout. Nakonec skončil s pouty na rukou v policejní cele. Jednalo se o čtyřiadvace­tiletého Slováka," upřesnila Drahokoupilová s tím, že zloděj nekradl poprvé. Včerejší pronásledování mělo pro majitele auta šťastný konec, po jedenácté hodině si nepoškozenou Škodovku převzal. Zadrženého mladíka si převzali policisté z Třebíče.

Podobnou scénu zažili o víkendu policisté z dálničního oddělení v Podivíně na Břeclavsku Agresivního řidiče, kterého dlouho pronásledovali, dostala z auta až zásahová jednotka. Vše začalo v sobotu odpoledne, když se hlídka na dálnici D2 u Velkých Pavlovic rozhodla zastavit projíždějící audi kvůli překročení rychlosti. „Cizinec za volantem sice zastavil v odstavném pruhu, ale nekomunikoval, náhle sešlápl plyn a ujížděl," uvedla policejní mluvčí Andrea Straková. Po desetikilometrové honičce policisté zatarasili ujíždějícímu muži cestu, ten se však nevzdával a přejel policistovi nohu. Vše ukončili až muži ze zásahové jednotky, kteří rozbili zadní sklo, aby se dostali do auta agresora.