close info Zdroj: osobní archív zoom_in
Mazlící polštářky s vlastním jménem a třeba jednorožcem, rukavice pro dvě ruce pro zamilované a další výrobky látek, ozdobené vyšíváním jsou jedněmi z mnoha výrobků jejich kreativní dílny. „Našim cílem je provozovat dílničku jako sociální podnik tak, aby mohl dát práci chronicky nemocným lidem a také maminkám s malými dětmi. Zkrátka těm, kteří mají situaci na pracovním trhu složitější a potřebují spíše kratší úvazek než být v práci od rána do večera,“ popsala Eliška Nohavicová.
close info Zdroj: osobní archív zoom_in
Její máma Anička prý dělá to, v čem jsou maminky a babičky nejlepší. „Radí a podporuje. Je rekordmanka ve skládání puzzle. Na kontě má hned několik českých rekordů a jeden světový ve skládání puzzle. Její puzzle Slovanská epopej složená z více než 160 tisíc kousků získala ocenění Světový unikát. Dvacet pět let byla vedoucí šicí dílny, pět let působila jako průvodkyně na zámku v Miroslavi. Funguje nám to,“ oceňuje Eliška.
close info Zdroj: osobní archív zoom_in
Ona sama má hlavu plnou nápadů. „Jsem projekťačka a kreativec v jednom. Po letech v korporátním HR&IT jsem se vrhla na dráhu úředníka v malém městě. A po roce jen změnila kancelář a stala se starostkou města, to však nedopadlo, vydržela jsem to rok. A rozhodla jsem se věnovat práci pro neziskový sektor a užívat si organizaci akcí i projektů všeho druhu. Proto také vznikla kreativní dílna MEYA,“ vysvětlila Nohavicová.
close info Zdroj: osobní archív zoom_in
Vyrábí společně tvořivé pomůcky pro nejmenší děti, vzdělávací potřeby pro školy, textilní výrobky pro miminka, i dárkové krabičky pro obce a firmy z lokálních potravin a specialit pro zaměstnance a obchodní partnery. „A až dokončíme rekonstrukci nových prostor, chceme pořádat kurzy, workshopy a další tematická setkání,“ plánuje Nohavicová.
close info Zdroj: osobní archív zoom_in
Píše i vlastní knížky, tou první jsou příběhy zvířecích obyvatel rybníka. „Jmenuje se Pabák a Sumec Břichomluvec. Inspirovala jsem se životem zvířat v miroslavském rybníku. Před třemi lety jsme totiž vytvořili v Miroslavi naučnou stezku s Pabákem a už tenkrát se několik příběhů objevilo na tabulích. Pak jsem v lednu četla článek jedné známé blogerky o procesu vydání knížky. Řekla jsem si, proč vlastně nenapsat knížku? Zdálo se mi to jako hezké předsevzetí na nový rok. A tak jsme celý příběh od rybníku rozšířili společně s mámou o další zvířátka. I přesto, že je zasazen do prostředí Miroslavi, neznamená to, že jinde tato zvířátka nenajdete. Příběh je univerzální,“ přiblížila svoji prvotinu Nohavicová, která chce tvořit a pomáhat přitom lidem.