Hned ráno se na sněhu vyboural řidič osobního auta Ford. „Na silnici u Vracovic nepřizpůsobil svou jízdu stavu vozovky, na sněhu dostal smyk a narazil do označníku autobusové zastávky. Řidiči se nic nestalo, způsobil ale škodu za dvaačtyřicet tisíc korun,“ uvedla znojemské policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Podle silničářů se situace na Znojemsku postupně uklidňuje. „Nejhorší to bylo včera mezi třetí a pátou hodinou odpoledne, na některých silnicích byla situace skutečně velmi komplikovaná. Dnes ráno se už vítr poněkud utišil, takže silnice stíháme bez větších problémů uklízet,“ uvedl vedoucí znojemské správy a údržby silnic Zdeněk Komůrka.

Podle meteorologů nepatří dnešní počasí kextrémním. „Vítr o rychlosti šedesát až sedmdesát kilometrů vhodině je pouze poloviční oproti našim rekordním hodnotám. Nejvíce jsme vKuchařovicích naměřili vítr o rychlosti sto dvaasedmdesát kilometrů vhodině. Současnou situaci ale komplikuje suchý a sypký sníh, který u silnic tvoří závěje a sněhové jazyky,“ řekl vedoucí kuchařovické meteorologické stanice Jiří Trachtulec. (smo)