VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Znojemsko

11.3.2018

Kacetla střídá Krainer. Pro Znojmo dovedu k výhře ve volbách, říká nový předseda

Znojmo – Jakub Krainer se stal předsedou spolku Pro Znojmo, kde nahradil znojemského zastupitele a historika Jiřího Kacetla.

11.3.2018

Chřipková epidemie nabírá na síle. Pro nemocnice platí doporučení zákazu návštěv

Jižní Morava – Chřipková epidemie na jižní Moravě pokračuje. „Nemocnost stoupá. V aktuálním týdnu dosahuje hodnoty 2 247 nemocných na sto tisíc obyvatel,“ informovala v pátek ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Renata Ciupek.

11.3.2018

Hrnčíř otevřel poslaneckou kancelář ve Znojmě

Znojmo – Novou kancelář otevřel ve Znojmě Jan Hrnčíř, poslanec Poslanecké sněmovny ČR za hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura.

11.3.2018

Lidé se zapomněli hýbat. Škoda, mrzí náčelnici znojemského Sokola Macounovou

Znojmo – Kouzlu aktivního pohybu a společného cvičení propadla Věra Macounová před víc než půl stoletím. Nejdřív cvičila jako dorostenka v Pardubicích, později se přivdala do Znojma a začala v sokolovně pomáhat jako cvičitelka tehdejšího ČSTV. Nyní je náčelnicí Sokola Znojmo a připravuje již několikátou generaci cvičenců na všesokolský slet.

11.3.2018

Poslední bruslení v centru Znojma? Karnevalové. Umělá plocha prodloužila sezonu

Znojmo /VIDEO/ – Indiánky, kovbojové, čaroděj a bezpočet princezen bruslí ve slunečném odpoledni na kluzišti přímo v centru Znojma. Za zvuků známého hitu „Jede, jede mašinka“ klouže had složený z dětí podél bruslicí plochy. Po chvíli přerušuje rejdění masek moderátor Milan Jonáš. „Všechny děti mají tady u mě sladkou odměnu,“ láká maškary a ty se kolem něj okamžitě shlukují.

10.3.2018

Šampion Znojemského koštu? Rulandské bílé z Višňové. Lidé ho ochutnají za týden

Znojmo – Přes šest set vzorků ochutnají za týden návštěvníci největšího vinařského koštu na Znojemsku. Pořadatelé v pátek zveřejnili výsledky hodnocení.

10.3.2018

Loucký klášter otevře sklepy vinařským akcím. Znojmo hledá další využití památky

Znojmo – Cinkot skleniček a tlumený hovor milovníků vín začne brzy pravidelně znít sklepeními Louckého kláštera ve Znojmě. Šatovští vinaři odstěhují lahve a sudy a místo otevřou vinařským akcím. Znojemská radnice mezitím zvažuje tým odborníků, který by navrhl, co dalšího s národní památkou udělat.

10.3.2018

Účet za mrazy? Rekordních 329 výjezdů sanitek denně nebo proboření bruslaři

Jižní Morava – Namrzlé chodníky a silnice, šířící se chřipka. Mrazy, které ještě začátkem tohoto týdne sužovaly jižní Moravu, přidaly práci hasičům i energetikům. Záchranáři v kraji zaznamenali dokonce rekord v počtu výjezdů.

10.3.2018

Statistiky důchodů: nejlépe jsou na tom muži v Brně, nejhůř ženy na Znojemsku

Jižní Morava /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ - Sotva stačili penzisté zaznamenat, že jim stát od ledna přidal k důchodu v průměru 476 korun, oznámila vláda v demisi, že přichystala další valorizaci. Nejvíce hodlá kabinet od příštího roku přidat seniorům nad 85 let a to rovnou tisícovku.

9.3.2018

Obnovu Jubilejního parku ukážou lidem projektanti. Přímo na místě

Znojmo – Již ve středu se mohou lidé setkat přímo v Jubilejním parku s projektanty, kteří připravují jeho obnovu. „První část obnovy má začít na přelomu jara a léta a dokončená má být na podzim. Uzavřená bude nejprve část u základní školy, kde firma začne pracovat nejdříve,“ sdělila Petra Maršounová ze znojemské radnice.

9.3.2018

Střepy a kosti. Archeologické výkopy na jihu Moravy odhalily staré Germány

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Už víc než tisíc let před vznikem Kozojídek na Hodonínsku se na území vesnice pásly kozy. Dokládají to nejnovější nálezy archeologů z Masarykova muzea. Ti datovali objevy do doby římské, kdy na Moravě žily především germánské kmeny. „Dozorovali jsme při výkopových pracích na síťování stavebních parcel pro nové rodinné domy. Při nich nastalo narušení několika sídlištních objektů s keramikou z doby římské,“ upozornil vedoucí výzkumu Jaromír Šmerda.

9.3.2018

Škola dostane schodolez i výtah. S výbavou tříd pomáhají evropské dotace

Znojemsko – Prvoky rejdící na laboratorním sklíčku pod mikroskopem v nové přírodovědné učebně uvidí už příští rok školáci ve Vrbovci na interaktivní tabuli. Škola totiž získala evropské peníze na obnovu učeben i na další úpravy.

8.3.2018

Chytré lavičky i letní párty. Studenti středních škol chystají projekty

Jižní Morava – Lepší parkování, víc sběrných míst pro tříděný odpad či instalace chytrých laviček patří mezi nápady, na kterých pracují středoškoláci, kteří se zapojili do projektu Můžeš to změnit.

8.3.2018

Po městě pálí řidiči i stovkou. Radar v Břeclavi odhaluje tisíce hazardérů

Jižní Morava - Sto patnáct kilometrů za hodinu. To je zatím nejvyšší naměřená rychlost, kterou zachytil radar v břeclavské ulici Na Valtické. Zařízení tam pracuje od listopadu. „Hazardérů, kteří v tomto místě jeli rychlostí přes sto kilometrů za hodinu, bylo šest,“ vyčíslil mluvčí břeclavské radnice Jiří Holobrádek.

8.3.2018

Vinum Juvenale: Královnou vín pro rok 2017 je Jana Nápravová

Jižní Morava – V jubilejním dvacátém ročníku soutěže mezinárodních vín vyrobených v loňském roce Vinum Juvenale 2017 chutnala porotcům nejvíce vína z Břeclavska. „Šampionem se stal Irsai Oliver, pozdní sběr z Vinařství Baláž Dolní Dunajovice,“ informoval za pořadatele soutěže Miroslav Karbula.

7.3.2018

Bratříčku, zavírej vrátka. Stovka lidí ve Znojmě podpořila demokracii

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Přibližně stovka lidí se ve středu večer sešla na Masarykově náměstí ve Znojmě, aby si připomněla, jak důležitá je demokracie. „Původně mělo jít o demonstraci namířenou proti nové funkci Zdeňka Ondráčka, nakonec šlo o happening,“ sdělil organizátor Marek Venuta.

7.3.2018

Podyjí přiblíží dvě nové knížky. Ukazují proměny za sto let

Znojmo – Dvě nové knihy vydala na sklonku loňského roku Správa Národního parku Podyjí. Jedna přibližuje v jedenácti kapitolách její práci a cíle v ochraně přírody a krajiny národního parku. Druhá ukazuje ve srovnávacích fotografiích na sto osmdesáti místech, jak se Podyjí za posledních sto let proměnilo.

6.3.2018

Benefiční Kabelkománie zaplní velikonoční trh. Sběrných míst přibývá

Znojmo - Přemýšlela, kterých věcí mohou mít ženy nadbytek, rády se jich zbaví a pořídí si nové. Když otevřela své vlastní přeplněné zásuvky se spoustou kabelek, měla jasno. Iveta Hlobilová ze Znojma založila Kabelkománii. Benefiční prodejní akci letos uspořádá už potřetí.

6.3.2018

Zachraňují životy osamělým lidem v nouzi. Zájemců o SOS hodinky přibývá

Jižní Morava – Byla doma sama. Když tedy dvaasedmdesátiletá důchodkyně z Břeclavi spadla na zem a zranila se, nebyl nikdo, kdo by jí pomohl. Než však upadla do bezvědomí, stihla zmáčknout tlačítko na svých hodinkách a přivolat strážníky. „Na místě byli do několika minut a do příjezdu záchranky poskytovali ženě první pomoc,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Lenka Rigó. 

6.3.2018

Oprav se dočká dalších pět krajských silnic a mostů. Vyjdou na 150 milionů

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Na opravu zhruba půldruhého kilometru dlouhého úseku silnice z Uherčic směrem na Podhradí nad Dyjí na Znojemsku čekají tamní obyvatelé asi pět let. Nyní mají naději, že se dočkají. Jihomoravští zastupitelé schválili spolufinancování rekonstrukce pěti silnic a mostů. Vedení jihomoravské Správy a údržby silnic na ně proto může zažádat o dotace z fondů Evropské unie.

5.3.2018

Protest proti Ondráčkovi? Ve středu i ve Znojmě

Znojmo – I do Znojma dorazí ve středu jedna ze série demonstrací svolávaných v řadě měst v reakci na páteční hlasování Sněmovny. Ta na třetí pokus zvolila do čela své komise pro kontrolu inspekce dohlížející na policisty a příslušníky dalších bezpečnostních sborů zvolila komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Lidi na demonstraci pozval prostřednictvím události na Facebooku Marek Venuta.

5.3.2018

Kluzišti v centru Znojma končí sezona

Znojmo – Už jen do čtvrtka mohou lidé ve Znojmě zamířit na umělé kluziště na Horním náměstí. První sezona nového sportoviště skončí dětským karnevalem právě ve čtvrtek odpoledne.

5.3.2018

Stárnoucí bazény? Znojmo chce nový, Hustopeče opravu, Hodonín už ji má za sebou

Jižní Morava – Budoucnost zastarávajících bazénů řeší nyní jihomoravské radnice. Ve Znojmě připraví projekt stavby na zelené louce, hustopečští zastupitelé nedávno rozhodli, že svůj bazén město opraví v příštím roce. V Hodoníně už si plavci užívají lázní po rozsáhlé opravě.

5.3.2018

Jihomoravané dluží 24 miliard. Exekuci čelí každý patnáctý, polovina třem a víc

Jižní Morava – Půjčí si peníze a nesplácí nebo dostanou pokutu, kterou nezaplatí. Těmto lidem pak za pár měsíců klepe exekutor na dveře. Za minulý rok čelilo exekuci více něž devětasedmdesát tisíc Jihomoravanů. Ve srovnání s rokem 2016 jich v kraji přibylo 550. Nejvíce dlužníků v exekuci přibylo na Hodonínsku.

4.3.2018

Lávka přes Švýcarskou zátoku je v havarijním stavu. Už neprojedou ani záchranáři

Znojemsko - K opravám koruny hráze vranovské přehrady se ještě letos připojí zásadní rekonstrukce lávky pro pěší přes Švýcarskou zátoku. Starosta Štítar, kterým lávka patří, vydal kvůli jejímu havarijnímu stavu zákaz používání pro auta policie, hasičů a záchranky. Ta jediná na lávku totiž v případě nouze směla vjet. Opravy mají začít letos na podzim, skončit by měly příští rok v červnu. Cena? Asi sedmnáct milionů korun.

4.3.2018

Víno je báječný lék proti chřipce, lákal k degustaci jakožto prevenci Šmukař

Znojmo /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Po týdnu třeskutých mrazů si paní Zima dává oddech. Teploměr ukazuje překvapivě jen kolem nuly a slunečná obloha láká k procházkám. Spousta skupinek lidí míří v sobotním odpoledni k Louckému klášteru ve Znojmě. Vinaři ze Znovínu Znojmo totiž lákají na více než stovku vzorků vín.

4.3.2018

Nový znojemský místostarosta Malačka: Nečekal jsem to, ale jsem připravený

Znojmo – Měsíc před jeho třicátinami zvolili znojemští zastupitelé novým místostarostou města Jakuba Malačku. Funkci bude zastávat jako neuvolněný, tedy při zaměstnání.

4.3.2018

Telefonní budky se pomalu vytrácí z ulic, lidem nechybí. Jsou zbytečné, tvrdí

Jižní Morava – Nezájem obyvatel. To je hlavní důvod, proč v jihomoravském příhraničí každoročně klesá počet telefonních budek. „Popravdě jsem si nevšimla, že by ještě někde stály,“ reagovala na dotaz Deníku Rovnost Zuzana Brňová.

3.3.2018

Dodávka má najeto 600 tisíc, chybí jí maják. Hasiči dostanou peníze na nová auta

Znojemsko – Dobrovolným hasičům z Chvalovic, ale také třeba Lančova, Podmolí, Šanova a dalším, dohromady deseti sdružením, přispěje Jihomoravský kraj na nákup nových aut.

3.3.2018

Parkování v jihomoravských městech? Vysoké ceny nebo zóny

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - S nedostatkem parkovacích míst i cenou za hodinu stání se potýkají Jihomoravané ve všech okresních městech. Většina z nich nabízí místním také místa vyhrazená projektem rezidentního parkování. Řidiči s ním však často nesouhlasí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT