Věnec pomáhá postupným zapalováním svíček symbolicky odpočítávat čtyři týdny adventu. Své místo má v řadě domácností. Deník zjišťoval, jak hluboko musí zákazníci sáhnout do kapsy při jeho pořizování.

Na trhu na Masarykově náměstí ve Znojmě stál nejlevnější věnec necelé tři stovky, dražší a větší varianta pak šest set. V květinářstvích v centru města nebo například v Kunštátské ulici koupí zájemci adventní výzdobu v jednoduché variantě za čtyři nebo pět set korun. V závislosti na velikosti a použitých materiálech pak mohou zákazníci zaplatit i více než dva tisíce korun.

Nominujte vánoční strom, který bude soutěžit v anketě Deníku. Je to snadné, zapojte se a nechte vyniknout právě vašeho krasavce.
VÁNOČNÍ ANKETA: Nominujte nejkrásnější vánoční strom ze Znojemska

Někteří lidé z regionu hledají v květinářstvích nebo třeba v různých návodných videích na internetu inspiraci a bez obav se pouští do výroby vlastního věnce. „Korpus pořídím za třicet korun, chvojí natrhám při procházkách do lesa, nasbírám oříšky a nasuším plátky z pomeranče. Koupím jen svíčky a případně nějaké drobnosti,“ podělila se třeba Simona Čechovská.

Zdroj: Youtube

V sobotu odpoledne pořádá Iveta Hlobilová Dámské odpoledne zaměřené právě na výrobu adventních věnců. Zájemci si měli místa rezervovat předem. O akci již Deník informoval. Stejně tak pořádá společné vyrábění věnců GaP na rohu Kollárovy ulice, také tam byl počet míst omezený.

Adventní věnec
Advent je tady. Podívejte se, jaké krásné věnečky zdobí domovy našich čtenářů

Vánoční poutákPište na znojemsky@denik.cz.Zdroj: Redakce