Otevření restaurace naproti prodejně Super Zoo v nákupním centru Aventin chystá řetězec KFC v podzimních měsících., „Zákazníci se mohou těšit na oblíbený formát Drive-Thru restaurace, která nabídne dostatek míst k sezení uvnitř, ale také venku. Samozřejmostí jsou také samoobslužné kiosky," přiblížila ředitelka KFC pro Česko a Rakousko Ivana Makalová Dlouhá s tím, že KFC ve Znojmě otevře v listopadu. 

Řada lidí nedá na jídlo formou rychlého občerstvení dopustit. „Děti taková jídla milují. Nejsem si tedy jistá, zda se uživí takto podobné restaurace vedle sebe, ale snad to mají dobře naplánované a podchycené,“ uvažovala například Helena Bartáková.

Otevření pobočky McDonald’s ve Znojmě. Plno bylo po celý den.
VIDEO: Pobočka řetězce McDonald’s ve Znojmě hlásí otevřeno. Přišla spousta lidí

S novou restaurací KFC sousedící McDonald's otevřel svou pobočku v Dobšické ulici vloni v létě. Milovníci burgerů, hranolek a kuřecích nugetek vzali tehdy novinku útokem a stáli dlouhé fronty. Pobočka rychlého občerstvení byla totiž první svého druhu ve Znojmě, do té doby fungovalo KFC na Freeportu v Hatích a nejbližší McDonald's měli lidé ze Znojemska v Brně.

Nákupní centrum Aventin vyrostlo roku 2019 na místě zbourané Fruty. Kromě obchodů s textilem a obuví nabízí třeba i drogerii, lékárnu nebo elektro. Obchodní centrum pod stejnou značkou otevřeli na konci srpna také v Pohořelicích. Další centra Aventin najdou zájemci v Břeclavi, Jihlavě a Moravských Budějovicích.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Novinkou na jihu Moravy bude fastfoodový řetězec Popeyes, který míří do Brna. V USA velký konkurent rychloobčerstvení typu McDonald's nebo Burger King, který se obdobně jako KFC specializuje na kuřecí maso, chce svou druhou pobočku v Česku otevřít přibližně za měsíc.