K události došlo v pátek 30. července kolem půl čtvrté ráno. Škodu odhadi specialisté na řádově miliony korun. Policisté mají k dispozici i záznam z kamery, která prostor před bankomatem monitoruje. Pachatel je ale zřejmě stále na útěku. „Případ stále vyšetřujeme, po pachateli nadále pátráme,“ sdělil Deníku Rovnost mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

Obci vznikla škoda na majetku ve výši zhruba tři sta tisíc. „Poškozený byl vchod do informačního centra, u něhož byl bankomat umístěn. Dále také defibrilátor, který se poblíž bankomatu nacházel. Pojišťovna nám škody proplatí až skončí vyšetřování,“ přiblížil starosta Antonín Pichanič.

Po dvou letech oprav, sundali řemeslníci lešení z věže zámku.
Předvánoční radost: Krumlovští už obdivují odhalenou věž zámku, podívejte se

Představitelé obce u hranic s Rakouskem se rozhodli bankomat obnovit. „Hlasovali pro to všichni zastupitelé na posledním zasedání. Občané totiž bankomat požadují a přesto, že na něj budeme měsíčně doplácet sedm a půl tisíce korun z obecní pokladny, vnímáme to jako službu pro lidi. V provozu bude od prvního ledna,“ upřesnil Pichanič.

Bankomat se Hevlínští rozhodli obnovit na původním místě u infocentra, jen bude lépe zabezpečený. Lidé si z něj vyberou hotovost z několika tuzemských bank i kont v Rakousku. Řada místních totiž pracuje za hranicemi státu, oblastí projíždí i turisté.

Zničený bankomat byl v provozu pouhé čtyři měsíce, od letošního března do konce července.