Zavřená koupaliště v Prosiměřicích a v Těšeticích, zbrusu nové přírodní koupaliště v Banticích a zatím nejasné ceny vstupného. Obyvatelé regionu už nyní přemýšlejí, kam budou v horkých letních měsících jezdit k vodě.

Správci koupališť na Znojemsku se připravují na brzké otevření.
Před dokončením prací na bazénu jsou v Banticích.

„Doděláváme mola a chodníky, chystáme se osadit odpočinkovou zónu zelení. Koupaliště bude mít jeden velký bazén a malé brouzdaliště. Plánujeme také klouzačku a další atrakce,“ řekl starosta René Remeš. Brány koupaliště chtějí otevřít v červnu.

„V přírodním koupališti nepoužijeme žádnou chemii. Můžeme se pochlubit druhým bio koupalištěm v republice,“ dodal starosta. Stavba přijde obec na pět a půl milionů korun a stane se součástí sportovního areálu.

„Vytvoříme zázemí, kde už dnes máme tenisový kurt s umělým povrchem, volejbalové a nohejbalové hřiště. Náklady na provoz bio koupaliště nejsou vysoké, ale všechny parametry musí odpovídat hygienickým předpisům. Zatím ještě bohužel neznáme ceny vstupného,“ uzavřel starosta.

Změny v Louce

Znojemské koupaliště Louka slibuje velké změny.

„Poprvé bychom měli otevřít kolem dvacátého května, záleží na počasí. Nově by se mělo rozšířit večerní koupání. Chtěli bychom, pokud bude pěkné počasí, aby každý mohl přijít i večer ve všední den,“ řekla mluvčí znojemské radnice Denisa Šipošová. Vedení radnice chystá řadu atrakcí pro děti i dospělé. „Zatím ještě nejsou dojednané podrobnosti, ale plánujeme akce sportovního rázu, například horolezeckou mobilní stěnu, trampolíny, lukostřelbu, různé ochutnávky,“ nastínila Šipošová.

Své stále příznivce má koupaliště v Únanově. V půli června zahájí sezonu i v Trstěnicích, koupaliště v Hlubokých Mašůvkách vstoupí do letošní sezony v novém kabátě.

„Opravujeme dno bazénu, přibudou nové stěny a přelivné žlábky. Vše by podle smlouvy mělo být připraveno před sezonou,“ sdělil místostarosta Mašůvek Karel Krula. Opravy se vyšplhají na milion dvě stě tisíc, obec získala dotaci skoro sedm set tisíc korun.

Třetí rok bude pusté prosiměřické koupaliště. Ani v Těšeticích se lidé v parných dnech neosvěží ve starém bazénu u golfového areálu.

Někde bez vody

Těšetičtí musí za vodou na hráz. Bazén je totiž v nájmu.
„Koupaliště je pronajaté už druhým rokem a je mimo provoz. Letos zcela jistě v provozu nebude, protože by se vše muselo hodně předělat a opravit. Také už nesplňuje hygienické a bezpečnostní podmínky,“ sdělil starosta Zdeněk Nekula.

„Nemáme vyřešené majetkové vztahy s pozemkovým fondem. Pozemek není náš a my se do opravy koupaliště nemůžeme pustit. Bude to trvat ještě minimálně dva roky,“ přiblížil e starosta Prosiměřic Jiří Lukeš.