Od dětství má k uniformám hodně blízko. „Jsem člověk, který se nikdy ničeho nebál, proto můžu tuhle profesi vykonávat. Tatínek byl voják z povolání, tak jsem s tím vyrůstala. Jako malou holku mě vychovával spíše jako kluka. Takže policistkou jsem se stala i proto, že jsem měla trochu tvrdší výchovu,“ vypráví.

Při řízení dopravy si musí získat respekt. „Řidiči mě většinou berou. Spíše jsou takoví, kteří nerozumí pokynům. Ale jinak žádný problém nemívám,“ dodává policistka.

Na znojemských křižovatkách je možné mladou policistku vidět zvláště v době konání znojemských akcí, ale i při uzavírkách a objížďkách.
„Když nastupuji do služby, říkám si: Tak a teď mě budete všichni poslouchat,“ směje se.

Na velkých křižovatkách se policistka necítí v ohrožení. „Nebojím se ani velkých aut,“ dodává.

Zdeňka Bártková se snaží pracovat vždy v klidu a s rozvahou. „Občas se na řidiče usměji, někdy mi úsměv i vrátí. Určitě to některé potěší, když vidí v křižovatce sympatickou policistku v dobré náladě,“ dodává.

S agresivními řidiči se zatím do kontaktu nedostala. „Například při kontrole dokladů jsou na mě řidiči klidnější a ohleduplnější, na kolegy už méně. Jsem prostě veselý člověk, vždy pozitivně naladěný,“ s úsměvem popisuje mladá policistka.

Soutěže Regulovčik 2008, která se uskutečnila v rámci Jihomoravského kraje, se zúčastnili nejlepší policisté. „Utkalo se osmadvacet policistů ze čtrnácti regionů. Soutěž se skládala ze dvou fází. V první, vědomostní, jsme vypracovali dva testy o pozemních komunikacích a dopravních znalostech. V druhé části jsme předváděli zručnost při řízení frekventované brněnské křižovatky,“ dodává policistka. Znojemské družstvo se umístilo na druhém místě.

„V jednotlivcích jsem se umístila taky druhá. Vůbec jsem nečekala tak výborné obsazení,“ se smíchem dodává policistka. Soutěže se s kolegou zúčastnila poprvé. Ani nemusela absolvovat žádnou speciální přípravu. V říjnu se policistka Bártková i se svým kolegou zúčastnila celorepublikového kola soutěže Regulovčik v Praze.

„Tam jsme soutěžili podobným způsobem. Opět se to týkalo testů a řízení dvou křižovatek,“ dodává. V Praze se utkalo šestnáct policistů. „Zde jsme byly pouze dvě ženy. V celkovém hodnocení jsem skončila na čtvrtém místě,“ pyšně zakončuje své vyprávění.