Dopravce nyní pokračuje v přípravách vlaků. „Jedná se o zánovní vlaky s označením GTW Stadler. Je to stejný typ vlaku, kterým vozíme cestující na tratích ve Zlínském kraji," zmínil mluvčí dopravce Jan Holub.

Při modernizaci bude do vlaků dosazen informační systém, wifi nebo zásuvky pro dobíjení drobné elektroniky. „Jednotky dostanou také nový nátěr, budou v barvách Jihomoravského kraje," doplnil Holub. Dříve tyto vlaky jezdily v Německu v okolí Frankfurtu. Podle webu zdopravy.cz už první souprava dorazila v říjnu do České republiky.

Zdroj: Youtube

Vnitřní prostor Stadlerů podle Holuba dozná změn třeba i kvůli rozšíření místa pro přepravu kol. „Vlaky nabídnou cestujícím stovku míst, snadnější nástup i výstup díky své nízkopodlažnosti. Klimatizace zajistí tepelnou pohodu. Při cestě bude možné se připojit k wifi nebo si dobít mobilní telefon. Nezapomeneme ani na místa pro kočárky, invalidní vozíky a kola," vyjmenoval mluvčí.

Vlakové nádraží ve Znojmě ve všední den v odpoledních hodinách. Na vypravení čeká jediný vlak.
Cesta ze Znojma do Brna za půl hodiny je znovu v hře. Spojení vlakem řeší studie

Dopravce Arriva bude jezdit například na linkách mezi Břeclaví a Znojmem, mezi Zaječím a Kobylí nebo mezi Hodonínem a Veselí nad Moravou. Smlouvu má na deset let. Arriva uspěla v konkurenci Českých drah a Leo Expressu.

Linky, kde bude jezdit Arriva od prosince 2024:

  • S8 Břeclav – Znojmo
  • S52 Zaječí – Hodonín
  • S91 Hodonín – Veselí nad Moravou – Vrbovce