Svou dobrovolnickou prací pomohou s úklidem vymezených prostor ve městě. O korejský kulturní program nepřišla ani veřejnost. Ta se na korejský kulturní program mohla podívat ve čtvrtek.

Den předtím se děti ze základních škol v Moravském Krumlově bavily při dopoledním programu na nádvoří zámku. „Jihokorejští dobrovolníci tam pro ně připravili stánky s nejrůznějšími aktivitami. Děti se seznámily s korejskou kulturou, procvičily si angličtinu a také si ve skupinkách společně zahrály společné hry,“ sdělila za pořadatele akce Eva Fruhwirtová.

Iné Kafe.
Tip Deníku: Chvalovice slaví 740 let. S muzikou

A protože se jednalo o dobrovolnický program, přiložili studenti i zaměstnanci KHNP ruku k dílu. Ve městě pomohli s úklidem.

Ve čtvrtek 20. června se od 16 hodin na nádvoří zámku uskutečnilo představení korejské kultury, tradic a zvyků pro širokou veřejnost. Ve zhruba dvouhodinovém programu návštěvnicí uslyšeli korejský zpěv, viděli jejich tradiční oděvy a také ukázky taekwon-do. „Poznávání nových kultur je vždy obohacující. S Jihokorejci jsme v kontaktu už skoro dva roky, kdy jsme se setkali na kulatém stole věnované představení jejich technologii pro výstavbu v Dukovanech a spolupráce v regionu,“ přiblížil starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Ilustrační foto.
Spor kvůli novému autu hasičů: Mašovice po divné losovačce ušetřily 100 tisíc

Firma KHNP patří mezi potenciální dodavatele technologie pro výstavbu nových jaderných bloků v Dukovanech. Spolupráce s regionem a poznání místních lidí je pro ně velmi důležitá, proto třetím rokem v širokém regionu jaderné elektrárny pořádají v letních měsících dobrovolnické aktivity. V minulých dvou letech pomáhali v Náměšti nad Oslavou a v Třebíči, letos své působení rozšířili do Moravského Krumlova a Ivančic.