Zpět mezi studenty míří pedagožka Bayerová (KSČM). „Vracím se do své rodné školy, tedy na gymnázium ve Znojmě. Nastupuji prvního prosince a budu učit matematiku a fyziku," svěřila se Bayerová. Jak dodala, bude si muset některé vědomosti osvěžit. „Sice jsem po dobu šestnácti let ve vrcholné politice také doučovala, takže jsem z výuky úplně nevyšla vím, že si budu muset některé vzorečky oživit. Také jsem zjistila, že se na rozdíl od doby, kdy jsem učila, vede například elektronická třídní kniha. Do školy se docela těším. Aspoň budu mít po šestnácti letech zase prázdniny," dodala bývalá senátorka.

Bayerová byla posledních šest let senátorkou, jedno volební období byla poslankyní, v letech byla také 1998–2002 místostarostkou Znojma, jehož byla čtyřiadvacet let zastupitelkou.

Jen dva roky pracovala jako poslankyně ředitelka moravskokrumlov­ského pečovatelského domu Irena Kočí (ČSSD). Do sněmovny usedla v prosinci 2008, když po rezignaci nahradila přeběhlíka Michala Pohanku. „Svoji práci ředitelky dépéesky jsem ani nepřerušila. Nepobírala jsem však plný plat, ale jen část za dny, kdy jsem skutečně pracovala v DPS. Měla jsem tu svoji zástupkyni a domov jsem řídila třeba i po telefonu," řekla Kočí. „Navíc, práce poslance má takovou výhodu, že v Praze nejste celý měsíc. Když sněmovna nezasedala, byla jsem v Krumlově," naznačila Kočí.

Pozici ekonomického náměstka zastává od srpna bývalý poslanec Ladislav Skopal (ČSSD). „Prošel jsem výběrovým řízením na post náměstka ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu, které jsem vyhrál a od prvního srpna pracuji jako ekonomický náměstek," sdělil Skopal.

Do vrcholné politiky vstoupil v roce 1996. „Předtím jsem byl ředitelem Znojemského intervenčního fondu. Jelikož jsem se i v poslanecké sněmovně zabýval zemědělstvím, získal jsem důležité kontakty, které jsou pro mne dnes kladem. Prakticky jsem se vrátil k tomu, co jsem celý život dělal," dodal Skopal, který vloni po odchodu z vrcholné politiky pracoval jako poradce či asistent. „Byl jsem osoba samostatně výdělečně činná. V rámci oblasti zemědělství jsem byl například poradcem Michala Haška, asistentem Ladislava Velebného, zdarma jsem třeba radil ministrovi Tomanovi," přiblížil první měsíce po odchodu z Poslanecké sněmovny Skopal. Deset let působil v letech 1996–2002 a také 2004–2008 v Senátu nynější ředitel Dětského centra Milan Špaček (KDU-ČSL). „Po dobu práce v Senátu jsem měl malý úvazek v Dětském centru ve Znojmě jako lékař. Měl jsem úvazek 0,1 kvůli zachování odbornosti. Šlo o čtyři hodiny týdně," přiblížil bývalý senátor. V Brně pak udělal konkurs na post ředitele dětského centra. „Konkurs jsem vyhrál a právě díky trvalému úvazku jsem neměl žádný handicap a mohl jsem opět naplno pracovat," uzavřel Špaček.