Módní přehlídka přinesla do Znojma portugalskou módu ze Studia Henriquez. Šmrnc šatům, kabátům nebo kostýmům daly doplňky z ateliéru Artfashion Ivety Hlobilové. „Přehlídku jsme pořádala jako poděkování těm, co mi v mém snažení a podpoře dárcovství kostní dřeně pomáhají. Zároveň jsem nechtěla jen postavit kasičku, chtěla jsem návštěvníkům nabídnout pěkný zážitek,“ poukázala Hlobilová s tím, že děkuje všem, kdo přišli. „Na organizaci akce se podílela parta nadšených dobrovolníků. Také těm patří velký dík,“ poukázala Hlobilová.

Ženy tří generacíŽeny tří generacíZdroj: DeníkNa základě osobní zkušeností s vážným onemocněním syna je velkou propagátorkou dárcovství kostní dřeně. V roce 2015 spustila kampaň Znojemsko na dřeň. „Vše začalo v roce 2015 prvním zápisem do registru na Ježíškově Garage designu. Počet lidí ze Znojemska zapsaných v registrech dárců kostní dřeně byl asi osmdesát. Tehdy se jich během jednoho odpoledne zapsalo sto dvacet. Dnes je jich téměř tisíc. Na různých akcích jsme od roku 2015 vybrali pro Nadaci pro transplantaci kostní dřeně zhruba milion korun,“ ohlížela se Hlobilová.

Hledáme babičku, maminku a dceru.
Znáte hrdinky, o kterých by se mělo psát? Hledáme zajímavé ženy tří generací

V adventním čase chystá akci Skleněné Vánoce ve Chvalovicích nedaleko Znojma. „Lidé si budou moci pořídit brože ve tvaru hvězdiček, které se stanou symbolem pomoci. Máme jich přichystaných tisíc. Akce se koná třetí adventní víkend a chybět nebudou skláři nebo řemeslný jarmark,“ pozvala Iveta Hlubilová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Janek Ledecký, rakouští čerti a zabijačka. Znojmo chystá bohatý adventní program

Podívejte se na loňské rozsvěcení vánočního stromu v centru Znojma.

Zdroj: Martin Moštěk