Henriquez. vozí do České republiky módu z jižních zemí. Naplánovaly společnou benefiční módní přehlídky, první z nich se již konala ve Vinařství Lahofer.

Další se koná v pátek 3. listopadu a tentokrát se mohou návštěvníci těšit na Sál předků Znojemského hradu. „Bude to určitě příjemné setkání. A deset procent z výtěžku navíc poputuje Nadaci pro transplantaci kostní dřeně,“ poukázala Iveta Hlobilová.

Zdroj: se souhlasem Ivety Hlobilové

Kvůli synovi, který sám před lety jako dítě potřeboval svého dárce kostní dřeně se pustila o neúnavného propagování problematiky dárcovství. Ve Znojmě ji lidé znají nejen díky projektu Znojemsko na dřeň, ale třeba i tradičnímu dobročinnému bazaru kabelek, Kabelkománii.

Na módní přehlídce tak bude k vidění nejen portugalská móda, autorské šperky, italské brýle, ale sál provoní i parfémy. „Večerem bude provázet Filip Teller, součástí akce bude recitál písničkářky Terezy Holubové a chybět nebude malé občerstvení,“ pozvala Iveta Hlobilová. Akce začíná o půl šesté v podvečer. Lístky jsou v prodeji přes portál smsticket.

Areál Louckého kláštera ve Znojmě zaplnil v pátek a sobotu Burčákfest. Oblíbenou podívanou byla sobotní soutěž týmů ve šlapání hroznů.
VIDEO: Šlapání hroznů, kapely a plné nádvoří. Znojmo bavil Burčákfest v Louce

Prozradila, že na přehlídku naváže právě připravované odpoledne pro ženy. „Vyzkouší si oblečení i novou kolekci šperků, pozvání přijala i dáma z Vídně, která má v plánu uspořádat workshop o přípravě parfémů,“ naznačila organizátorka Hlobilová s tím, že přesný termín i prostory odtajní v příštím týdnu na sociálních sítích.