Večer věnovaný módě byl další z jejích mnoha aktivit směrovaných na podporu dárcovství kostní dřeně. K propagaci problematiky ji přivedla osobní zkušenost s vážným onemocněním syna, který měl velké štěstí. Svého dárce kostní dřeně našel.

Ženy tří generacíŽeny tří generacíZdroj: DeníkHlobilová stojí za projektem Znojemsko na dřeň. Nadaci pro transplantaci kostní dřeně podporuje díky dobročinnému bazaru kabelek Kabelkománii. Kampaň funguje od roku 2015. Od té doby vybrali organizátoři pro nadaci více než 950 tisíc korun.

Hledáme babičku, maminku a dceru.
Znáte hrdinky, o kterých by se mělo psát? Hledáme zajímavé ženy tří generací

Součástí páteční akce na hradě bylo mimo jiné poděkování lidem či organizacím, které Ivetě Hlobilové v jejím snažení pomáhají. Večerem provázel Filip Teller, zazpívala písničkářka Tereza Holubová. K vidění byla podzimní a zimní kolekce a návštěvníci mohli nahlédnout pod pokličku módních tvůrců a zjistí, jaké budou trendy příští jaro a léto.

Vinařská firma Znovín se rozhodla změnit logo i etikety. Na snímku vedení společnosti.
Stejné víno, jiné lahve. Znovín mění etikety. Lidé si koupí Rýňák nebo Vlašák

Čas věnovaný módě a dobročinnosti pokračoval ještě v sobotu odpoledne v Althanském paláci ve Znojmě. Program Dámského benefičního odpoledne je určený pro majitelky vstupenek na páteční módní přehlídku. „K vyzkoušení budou přehlídkové modely, šperky i doplňky. Naplánovaná je přednáška o parfémech, workshop a setkání se stylistkou. Přítomná bude i specialistka z Vlasové kliniky,“ upozornila Iveta Hlobilová.

Ve svém ateliéru se věnuje tvorbě šperků, nově také vyrábí kabelky a ručně šité boty. V plánu má vytvořit vlastní autorskou módu.

MOHLO BY VÁS ZAjÍMAT: Modelky oslnily Brno v zářivých svatebních šatech. Podívejte se

Zdroj: Deník/Terezie Heinz