Tým znojemských bezdomovců totiž koncem června skončil třetí na kvalifikačním turnaji v Praze a Řehák byl díky tomu vybrán do reprezentace lidí bez domova. „O soutěži nám řekla sociální pracovnice a my sestavili tým. Jde o takzvaný pouliční fotbal, který hrají tři hráči a brankář. Dřív jsem hrál pět let za znojemské kluby. Nechtělo se mi ale chodit na tréninky, tak jsem toho nechal. Teď mě to mrzí,“ říká smutně.

Ve svém životě byl zatím nejdál v Itálii, poprvé poletí letadlem. Teď ale jezdí každých čtrnáct dnů na víkendový trénink národního homeless týmu do Prahy. „Šestnáctého září poletíme do Brazílie a šestadvacátého je konec turnaje. Účastnit se ho má šedesát týmů. S kým budeme hrát, to se dozvíme až na místě,“ těší se Řehák.

Ještě před světovým šampionátem se chystá vylepšit svou kvalifikaci. „Jsem přihlášený na rekvalifikační svářečský kurz. A dopředu už mám domluvenou práci. To by pro mě znamenalo plat, možnost podnájmu a odchod z azylového domu. To bych si přál,“ dodává.

Dál chce hrát i fotbal. „Hledám si angažmá, snad bych mohl hrát za Štítary. A když mi to půjde, třeba i v Rakousku,“ zasní se. World Cup je mistrovství světa lidí bez domova a dalších sociálně vyloučených skupin. Vloni se šampionát konal v italském Miláně, předtím v australském Melbourne. V Česku soutěž organizuje a podporuje nestátní organizace Sananim, zabývající se péčí a léčbou závislostí na nealkoholových drogách.