Děti po prázdninách čekaly často nově vymalované třídy a budovy vonící novotou. „Do mateřských a základních škol putuje letos dvacet milionů korun z městské kasy," sdělila mluvčí města Zuzana Pastrňáková s tím, že všechny opravy stihli řemeslníci v termínu a zahájení výuky nic nebrání.

Mateřská škola na Dělnická má za sebou další, již třetí etapu opravy sociálních zařízení. Školka na Loucké má nová okna, školka na Pražské se dočkala opravy chodníků a mateřská škola na náměstí Republiky se pyšní novou fasádou i dlažbou.

Základní školy se mohou pochlubit ještě většími opravami. „Základní škola JUDr. Josefa Mareše prošla další etapou rekonstrukce osvětlení, vyměnila se podlaha v některých učebnách a prostory se také vymalovaly. V Konicích mají opravené sociální zařízení, základní škola na ulici Mládeže stejně jako základní škola na Václavském náměstí má nově vymalované vnitřní prostory. Základní školy Pražská a náměstí Republiky přes prázdniny opravily kotelnu, základní škola Prokopa Diviše v Příměticích prošla další etapou oprav sociálních zařízení. Základní škola Jubilejní rekonstruovala střechu i kotelnu," vyjmenovala Pastrňáková.