„Náš městys žil vždycky velmi kulturně. Loni jsme slavili dva dny. Měli jsme sraz rodáků a 650. výročí první zmínky o obci. Také letošní poslední červnový víkend slavíme, byť jen jeden den. Chtěli jsme se prostě jen sejít a společně se pobavit,“ říká starostka městyse Šárka Ježková.

Blížkovičtí slaví atypicky v prostorách místní základní školy. „Nemáme jiné prostory, proto slavíme v areálu školy. Na dvůr se vejdou stovky lidí a také sál pojme asi tři sta sedících hostů,“ přibližuje starostka.

Večer slavnostně otevřel známý moderátor a bavič Vladimír Hron. „Ještě před jeho vystoupením seznámíme naše hosty s tím, co se za poslední čtyři roky podařilo v obci udělat. Pochlubit se můžeme hotovou polovinou kanalizace, opravenými silnicemi, zrekonstruovanou radnicí. Na řadě je oprava školy, čeká nás také dokončením kanalizace a rekonstrukce náměstí,“ vypočetla Ježková.

Prostory školy zdobily dokumenty a fotografie, které znázorňovaly změny v městyse za poslední roky. „Teď nás čeká vyjádření k žádosti o udělení dotací. Rozpočet činí dvaaosmdesát milionů korun, spoluúčast obce činí patnáct milionů, tak věříme, že nám to vyjde,“ doufá starostka.
Večer se hosté slavností bavili při hudbě skupiny Onkels.