„Nezměnili jsme žádný systém čištění. Ten je pořád stejný. Město ale provádí čištění dešťových vpustí, proto se prodloužila doba, kdy je v ulicích omezeno stání,“ uvedl Josef Esterka, jednatel firmy .A.S.A. zajišťující blokové čištění ve Znojmě.

Pro město Znojmo se o dešťové vpustě, které se nacházejí na jeho komunikacích a pozemcích, stará Vodárenská akciová společnost, se kterou město podepsalo smlouvu 7. října letošního roku. „Na čištění dešťových vpustí potřebuje firma více času. Tato akce se koná dvakrát do roka, v měsíci říjnu a dubnu. Žádáme občany o toleranci v rámci prodloužení doby,“ sdělila mluvčí znojemské radnice Renáta Bártová.

Město ale nikde dopředu neuvedlo, že se tento měsíc blokové čistění protáhne na celý den. „Je pravda, že jsme tuto informaci nikde nezveřejnili. Příště budeme i my občany o tomto více informovat,“ slíbila Bártová.

Majitelé vozidel by si tak měli dát pozor, kdy se bude čistit ulice v místech, kde parkují a svůj vůz zaparkovat třeba i den předem na místě, kde jim nehrozí žádná sankce za nedovolené stání.

Porušení zákazu by je totiž stálo sedmnáct set třicet korun, což je cena za odtah vozidla. Od jara platí, že firma, která auto odtáhla, jej musí umístit zpět. Již si tak neúčtuje denní poplatek sto korun za parkování.