Muž se rozhodl, že pokutu a odtah nezaplatí. „Jsou to skoro tři tisíce korun. Nevydělávám tolik, abych si mohl dovolit takové výdaje. Budu se bránit," svěřil se Linhart.

Jenže není to jediný člověk, který na systém blokového čistění ve Znojmě poukazuje. „Udivuje mě určitý amatérismus lidí, kteří blokové čistění organizují. Jak proboha mohou dát zákaz parkování na celou ulici Českou v pátek? V den, kdy je tady putování za vínem? To jde proti zdravému rozumu," zlobil se Jiří Dohnal.

Jak dodal, ve Znojmě kdysi bývalo čistění centra v jiné dny. „A to by se mělo vrátit. Pondělky a úterky pro centrum města. Rozhodně ne v den, kdy sem přijíždějí turisté na víkend," uvažoval muž.

Někteří lidé, které Znojemský deník v ulicích města oslovil, také poukazují na údajně zbytečně časté uklízení ulic. „Kolikrát tam není nic, co by se mělo zametat, ale přesto vyjíždějí," naznačil například Karel Minařík.

Vedení radnice oponuje, že dříve se čistilo ještě častěji. „Dnes ho najatá společnost provádí jen pětkrát ročně. Poprvé v dubnu, to je velký úklid po zimním období, a pak v období květen až říjen. Frekvence čištění vyplývá ze smlouvy o dílo s úklidovou společností. Schvaluje ji rada města. V předchozích letech se blokově čistilo častěji, ale vloni jsme přešli právě k tomuto modelu," sdělila mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Radnice o problémech při čistění ví. „Například v lokalitě Pražská sídliště dochází k časté neoprávněné manipulaci s přenosným dopravním značením upozorňujícím na blokové čištění," naznačila Pastrňáková, v čem možná tkví také problém Miroslava Linharta.

„Právě kvůli přesunu značek jsme nemohli sedmého dubna čistění provést a přesunuli ho na osmnáctého. V dané lokalitě bylo nutno odstranit pouze jedno vozidlo," dodala mluvčí.

Výraznější stížnosti na provádění blokového čištění úředníci radnice podle mluvčí v poslední době nezaznamenali. „Jedná se o drobnosti, jako jsou například žádosti, zda můžeme začít o půl hodinky dříve, dát výraznější dopravní značení či podobně. Pokud je to možné, snažíme se vyhovět," uzavřela mluvčí.