V pondělí 25. března začalo pravidelné blokové čištění. Jako první přišly na řadu příměstské části. Vozy vyjely do Derflic, Načeratic a do Šatovské ulice. Následují další části Znojma.

Od 2. dubna se pak čištění přesune ke znojemskému nádraží. Na pozoru se budou muset mít řidiči v ulici 17. listopadu, 28. října a Milady Horákové. „Informace o všech termínech jsou zveřejněny na webových stránkách města, radnice upozornění rozesílá i přes mobilní rozhlas Munipolis.“ sdělila Denisa Mandátová z oddělení vnějších vztahů znojemské radnice.

Znojemská ulice v Moravském Krumlově je jedna z těch, kterou město ještě letos opatří radarem.
VIDEO: Řidiči, nohu z plynu. Hrozí pokuty. Na Znojemsku přibudou nové radary

Jak doplnila, přehledný rozpis blokového čištění na celý rok je k dispozici na internetových stránkách www.znojmocity.cz, v sekci Doprava a uzavírky. Na ulice určené k blokovému čištění se mohou lidé podívat  ZDE.

Každý si tak může dopředu zjistit, kdy vyjedou speciální úklidové vozy právě do jeho ulice a kdy je tak nutné přeparkovat.

Řidiči, kteří tak neučiní, musí počítat s odtažením auta a případně i pokutou. „Odtažení přijde řidiče na necelých šestnáct set korun a pokuta může v horní hranici být patnáct stovek Je to hodně individuální. Často nebývá totiž odtah dokončený, protože si řidič přijde auto přeparkovat,“ vysvětlila Deníku Mandátová.

Za rok se dočká odtažení asi tři sta aut. „V roce 2022 bylo při blokovém čištění odtaženo bezmála dvě stě šedesát aut, loni to bylo tři sta sedmnáct,“ vyčíslila Mandátová.

Most přes Lesku čeká kompletní rekonstrukce.
Most přes Lesku ve Znojmě čekají kompletní opravy. Práce potrvají půl roku

Jak doplnila, dopravní značky informující o blokovém čištění jsou umisťovány vždy týden dopředu. „Lidé také mají přehled k dispozici na internetových stránkách a občané zaregistrovaní v Munipolisu jsou pak informováni ještě upozorněním v telefonu, a to hned třikrát – e-mailem, poté přijde informace v aplikaci a nakonec ještě sms zpráva,“ vysvětlila.

Informace mohou navíc dostávat o třech ulicích, mohou si tak požadavek na upozornění nastavit na všechna místa, kde běžně parkují. Tyto e-maily a sms zprávy jsou pro zájemce poskytované zdarma.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kolem řeky ve Znojmě. Podívejte se, kolik je vody v Dyji v polovině března

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová