„V devět hodin ráno nám má demoliční četa znojemského exekutora bourat stavbu na vlastním pozemku o výměře čtyřicet metrů čtverečních. Nikomu nepřekáží a nás to psychicky ničí,“ svěřil se známý pěstitel a prodejce zeleniny.

Nechápe, proč jiné podobné stavby legalizaci dostaly, oni však ne. „Počítali jsme i s pokutou, klidně bych zaplatil i vyšší. Nikdo, na to ale neslyší. V našem stánku na Pražské ulici propagujeme město, jsme jedni z posledních pěstitelů a zpracovatelů znojemských okurek. Manželka čtyřikrát po sobě vyhrála soutěž na místních slavnostech,“ nechápe střet s městem Pelán.

John Omond Mucha, vnuk malíře Alfonse Muchy
Muchu na Moravě jako van Gogha v Nizozemsku, to chce malířův vnuk John

Za demolici musí navíc zaplatit 250 tisíc korun, které, jak říká jsou pro rodinu likvidační. Boj nevzdává, najal si právníka, ještě v pátek napsal dopis představitelům města. „V pondělí ještě záležitost projednáme na poradě vedení města, jaké budou závěry nedokážu nyní říct,“ zareagoval místostarosta Pavel Jajtner (KDU-ČSL).

Poukázal na složitost případu, který se vleče už léta. „Je to jednoznačné porušení zákona, na druhou stranu je třeba vzít v potaz i lidský rozměr. Musíme to promyslet ze všech stran,“ sdělil v pátek odpoledne místostarosta.