Jak dodal, je velmi rád, že pobočka znojemské Lidušky v Božicích funguje. „Děti začaly chodit na nástroje až tady. Je to jedna z mála možností, které tu máme. Na jiné kroužky je vozíme do Znojma, ale je docela náročné vše časově synchronizovat. Vím, že provoz pobočky umělecké školy v Božicích není pro obec komerčně zajímavý, ale myslím si, že je to nesmírně důležitá věc,“ dodal Horák.

Ředitel ZUŠky Jaromír Berka tvrdí, že zavření pobočky školy nehrozí. „S vedením obce jsme se domluvili na postupu prací, jak budovu staré školy dát do slušného stavu. V posledních dvou letech se sice vyměnilo topení a okna, ale to je vše, co se za posledních dvacet let v budově opravilo,“ řekl Berka.

Stará škola by podle ředitele školy potřebovala například nové sociální zařízení. „Je mi jasné, že u starých budov nebývají velké investice tím nejlepším, co pro ni vlastník může udělat,“ dodal Berka.

Starosta Božic Karel Hala o aktuální problému ví. I o pokutě od krajského úřadu. „Jednalo se o jednu místnost, kde je propadlá podlaha. Letos by se měla spravovat. Dětem ani nikomu dalšímu kvůli tomu nehrozí žádný úraz,“ ujistil starosta Hala.

Vedení Božic vyčleňuje podle starosty každý rok určité peníze na opravy. „Loni jsme měnili okna, pořídili jsme nové lavice, letos opravíme zmíněnou místnost se špatnou podlahou a plánujeme výmalbu,“ nastínil starosta.

Budova staré školy, která v obci stojí už od první republiky slouží jednak výuce nadaných malých hudebníků, je v ní i jeden byt pro učitele. „Do budoucna rozhodně počítáme s využitím pro Základní uměleckou školu. Mají v ní dlouhodobý pronájem,“ dodal první muž Božic.