Město Znojmo se jako člen Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska každoročně připojuje k celonárodní akci Brány památek dokořán. Lidé mají možnost zdarma navštívit vybrané památky.

V letošním roce si budou moci zájemci prohlédnout nově připravovanou expozici kamenných prvků v lapidáriu a nahlédnout i do ostatních prostor v Centru Louka. „Lapidárum bude letošní novinkou. Vystaveny budou prvky nalezené při rekonstrukci budovy, návštěvníci se tak při prohlídce vrátí v čase a dozvědí se spoustu informací o stavebním vývoji kláštera v Louce,“ nastínila místostarostka Bohumila Beranová.

close Procházka Centrem Louka, opravenou takzvanou starou školou ve znojemském Louckém klášteře. info Zdroj: Petra Písařovicová zoom_in Procházka Centrem Louka, opravenou takzvanou starou školou ve znojemském Louckém klášteře.

Komentované prohlídky se konají v sobotu 27. dubna a v pondělí 29. dubna vždy v devět a v jedenáct dopoledne a v jednu a ve tři hodiny odpoledne. V sobotu bude návštěvníky provázet autor expozice architekt Vratislav Zíka, v pondělí městská architektka Iveta Ludvíková.

 Program v muzeu

Jihomoravské muzeum ve Znojmě uspořádá v sobotu 27. dubna tvůrčí dílnu pro rodiny s dětmi s názvem Jak neztratit hlavu. Akce začíná v deset hodin v minoritském klášteře. Vstup je zdarma, je ale nutné rezervovat si místo na e-mailu frecerova@muzeumznojmo.cz nebo telefonu 776 799 559.

 V Domě umění na Masarykově náměstí se koná v sobotu 27. dubna od dvou hodin odpoledne komentovaná prohlídka výstavy Miroslavy Krausové a Pavla Kašpárka Dialogy. Provázet bude jeden z autorů – malíř a fotograf Pavel Kašpárek.