„Film jsme začali připravovat na přelomu jara a léta loňského roku. Obsahuje výběr těch nejlepších záběrů, které jsme za poslední roky ve Znojmě natočili. Z více než poloviny je tvořen záběry, které vznikly výhradně pro tento film a nikde jinde se zatím neobjevily," uvedl Jan Otruba.

Projekt Znojmo.tv, který slaví své páté výročí, je umístěn na adrese www.znojmo.tv, a představuje YouTube kanál se sedmi desítkami videí o Znojmě a okolí. K nim postupem času přibývají videa nová. Autorem veškerých videí je produkce VideoBrothers s.r.o. znojemských rodáků Jana a Vítězslava Otruby.

Znojmo může jít ostatním příkladem ve využití internetových videí jako účinného způsobu propagace. Na adrese www.znojmo.tv je soustředěno téměř sedmdesát propagačních videí o víně, památkách, hudbě i přírodě. Vyústěním dlouhodobého natáčení je i nový propagační film města Znojma pro rok 2013," nastínil Otruba.

Za posledních pět let vznikla na YouTube profilu Znojmo.tv pestrá mozaika videí ze znojemských festivalů, Vinobraní a dalších kulturních i sportovních akcí. „Hlavními lákadly jsou především v letní sezoně videa z městské plovárny Louka a propagační filmy města," konstatoval Otruba.

K původnímu neoficiálnímu propagačnímu filmu Znojmo město s přívlastkem z roku 2010, za který získala produkce VideoBrothers s.r.o. významná ocenění na festivalu TourFilm v Karlových Varech, přibyl tedy letos oficiální propagační film města.

Celková hrací doba všech videí činí více než deset hodin čistého času. S výjimkou záznamů operních představení však délka jednotlivých videí zřídkakdy přesáhne tři minuty. Svižnost a stručnost videí umožňuje každému vybrat si z nabídky přesně ta témata, která ho skutečně zajímají.

„U většiny událostí lze navíc dohledat videa z mnoha předchozích ročníků. Rekordmanem je v tomto směru Znojemský hudební festival, který má v pomyslném znojemském internetovém videoarchivu již pět ročníků v řadě za sebou a mnoho doprovodných bonusů," dodal kameraman.

Projekt Znojmo.tv vznikl jako iniciativa produkce VideoBrothers s.r.o., která část své tvorby související s městem Znojmem soustředila na jedno místo se snadno zapamatovatelnou adresou www.znojmo.tv.

„Vznikla tak plnohodnotná internetová náhrada regionální televize, kterou město Znojmo již deset let postrádá. Dění ve Znojmě můžete sledovat také na facebookovém profilu Znojmo.tv. V posledních letech přibývá průměrně dvacet nových videí za rok a celková sledovanost atakuje dvousettisícovou hranici," uzavřel Otruba.