Již v úterý 12. března se v konferenčním sále knihovny v Zámečnické ulici koná v pět hodin beseda se spisovatelkou Terezou Brdečkovou. O den později, 13. března se mohou zájemci zúčastnit komentovaného poslechu Smetanovy symfonické básně Vltava, také v pět hodin.

V ten samý den připravila knihovna pro obdivovatele spisovatele Kafky akci S Kafkou na kafe – O Kafkově díle, životě a přínosu jeho myšlení pro současného člověka v Galerii a Prostoru na rohu Kollárovy ulice. Na další besedu se mohou lidé těšit 19. března, tentokrát s Arnoštem Vašíčkem a jeho knihou Lovec záhad.

Podrobný program je k nalezení na webu knihovny.

Knihovna nezapomíná ani malé čtenáře a jejich rodiče, těm nabízí program Bookstart s knížkou do života, a to 26. března.

Pozadu nezůstane ani pobočka městské knihovny na Gagarinově ulici. Celý měsíc si zde čtenáři vyberou z tematické nabídky knih. 13. března je v plánu setkání s důchodci a o den později v dopoledních hodinách Den otevřených dveří. Ve čtvrtek 21. března se v odpoledních hodinách uskuteční Tvoření s dětmi na téma jaro.

Na pobočce Loucká se mohou děti podílet na knize od čtenářů, nebo si vyzkoušet únikovou hru.

V oddělení pro dospělé na Zámečnické ulici se mohou zájemci zapojit do rostlinného swapu nebo pořídit levně knihy ve výprodeji.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vesnické domky jako od Lady u rušné silnice. Poznáte rybník na Znojemsku?

Poznáte rybník na Znojemsku? | Video: Deník/Ilona Pergrová