2. března Částku tři sta devadesát pět tisíc korun schválila rada města Znojma za blíže nespecifikovanou spolupráci rádiu Blaník. Třebíč, kterou rádio také pokrývá, ale neplatí nic. Starosta Zbyšek Kaššai zdůvodnil sumu pro rádio jako protislužbu za rychlé informace.

2. března Znojemští radní schválili zdražení vstupného do lázní pro veřejnost i zdražení pronájmů pro sportovní oddíly. Naposledy ceny měnili před dvěma lety. Hodinové vstupné se zvýšilo na pětadvacet korun. Dvě hodiny sauny stojí místo šedesáti korun osmdesát.

2. března Správa Národního parku Podyjí ve spolupráci s obcí Čížov prosvětlila, pročistila a odborně ošetřila stromy v dlouho zanedbávaném sadě. Ovocný sad, kde od poloviny minulého století tradičně sklízeli místní, tak po prosvětlení a pročištění znovu ponese ovoce. Návštěvníci parku se tak mohou těšit na nové plody starobylých odrůd švestek, jabloní, třešní a mirabelek.

3. března Zastupitelé hrušovanské radnice odstoupili od smlouvy o prodeji místního zámku. Kupec za něj přes opakované výzvy nezaplatil. Poslední lhůta pro zaplacení zámku uplynula posledního února. Firma Orguloso, která na podzim místní zámek od města papírově koupila, převzala dopis o odstoupení od smlouvy. Tím podle právníků od uzavřené smlouvy odstoupila.

3. března Jeden z nejprodávanějších českých ilustrátorů dětských knih Oldřich Dudek učil malovat žáky šestých tříd ve znojemské Městské knihovně. V programu nazvaném „Nehulíme, kreslíme“ začal s nejjednoduššími tvary – čtvercem, kolečkem, trojúhelníkem a obdélníkem. Díky nim se mu pak podařilo dětem ukázat, jak namalovat i podstatně složitější tvary zvířat, lidí, rostlin a dalších věcí.

4. března Kompletní rekonstrukce kostela ve Vranově nad Dyjí byla dokončena. Trvala dva roky a stála sedmnáct milionů korun. Rozsáhlou opravu ukončila dvoudenní konference shrnující jednotlivé součásti rekonstrukčních prací.

5. března Povodí Moravy dokončuje přípravy na zahájení stavby dalších protipovodňových opatření Znojma. Tentokrát v oblasti ulic Melkusova a Dukelských bojovníků. Od dubna se má začít budovat protipovodňové zařízení. Dopravu ani chodce by stavba neměla výrazně omezovat.

7. března V areálu bývalého pivovaru plánuje znojemská radnice pronájem menšího parkoviště. Radnice hledá nájemce, který by na nádvoří opuštěného podniku provozoval menší placené parkoviště, které by bylo hlídané a fungující čtyřiadvacet hodin denně.

9. března Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil Znojemské Besedě a firmě Kofroň Production & Advertising pokuty, které jim vloni udělil za poslední vinobraní. Neměl prý všechny podklady. Předseda úřadu Petr Rafaj zrušil na začátku března rozhodnutí svého úřadu a vrátil věc k novému projednání. Přiznal, že jeho úřad nepracoval se všemi podklady, které mohl mít.

10. března U obce Strachotice se o půl páté odpoledne stala tragická dopravní nehoda. Mladá žena řídila tmavý volkswagen a jela po hlavní silnici od Valtrovic na Krhovice. Před křižovatkou na Strachotice vyjela v patrně značné rychlosti ze silnice a narazila do kapličky. Žena zůstala zaklíněná ve voze, záchranná služba se jí pokoušela oživovat, ale lékař konstatoval smrt.

10. března Miroslav a další města a obce regionu vyvěsily tibetskou vlajku. Každoročně se tak připojují k celosvětové kampani Vlajka pro Tibet, která vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Letos to bylo již dvaapadesáté výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

11. března Rada města schválila vypsání výběrového řízení na dodavatele Znojemského historického vinobraní. Vyhlásí je Beseda spolu s odborem kultury. Radní současně schválili, že rozpočet vinobraní bude ve výši do sedmi milionů korun včetně daně.

12. března Jako vůbec posledním v zemi začali jarní prázdniny školákům z jižní Moravy a tedy i ze Znojemska. Děti čeká devět dní bez školy.

16. března Kvůli dvěma prý spekulativním nabídkám zastavila znojemská radnice do pololetí pronájmy volných městských bytů ve Znojmě. Radní nabídky na vývěsku vrátí, až dopíší pravidla pro prodej bytů slibovaná před volbami.

19. března Znojemský košt vyhrál poprvé malý vinař. Šampionem přehlídky vín Znojemské podoblasti se stal Josef Tvarůžek. Je prvním drobným vinařem, který zvítězil. Šedesátka degustátorů vybírala vítěze z více než čtyř set osmdesáti vzorků, nejvíce jim chutnala právě Tvarůžkova Pálava.

21. března Už sedmý měsíc funguje na břehu řeky Dyje ve Znojmě nově opravená Stará vodárna, která nabízí výstavy i sportovní aktivity. Tento týden navíc naplno rozjela sezonu novou. O jarních prázdninách tu čtyři dny prožily děti z miroslavského Domu dětí a mládeže.

19. března V Tasovicích se uskutečnila tradiční pekařská pouť, kam se sjeli pekaři a cukráři z celé republiky i ze zahraničí. Celá akce začala bohoslužbou v kostele sv. Klementa, následovala ochutnávka pekařských výrobků a vín.

25. března V jedenašedesáti letech zemřel první místopředseda Rady Českého rozhlasu a mimo jiné i dlouholetý ředitel mezinárodního festivalu televizních a rozhlasových pořadů o gastronomii Znojemský hrozen Ladislav Jíša. Po závažných srdečních potížích byl v polovině března hospitalizován, v nemocnici čekal na operaci.

28. března První vysokoškolský klub ve Znojmě Harvart slaví páté narozeniny. Duchovní otec klubu i samotné Soukromé vysoké školy ekonomické, prorektor Pavel Štohl, se rozhodl k této příležitosti vydat knihu s názvem Pět let Harvartu. Kmotrem se stal populární herec a moderátor Petr Rychlý.

28. března Zastupitelé Moravského Krumlova zvolili novým místostarostou Zdeňka Juránka. Na toho čekali obyvatelé města více než sto padesát dní. Devětadvacetiletého nováčka komunální politiky, křesťanského demokrata Juránka, zvolilo těsnou nadpoloviční většinou jedenáct moravskokrumlovských zastupitelů. Jediným Juránkovým protikandidátem byl Pavel Procházka ze Strany svobodných občanů. Krumlov tak má po dlouhých měsících kompletní vedení.

29. března Znojemské podzemí se umístilo na třetím místě soutěže Top výletní cíle na jižní Moravě. Hodnoticími kritérii byla rychlost a kvalita odpovědí na dotazy a cizojazyčná komunikace zaměstnanců hradů, zámků a dalších turistických cílů. Mezi hodnocenými objekty, kromě znojemského podzemí, byly mimo jiné třeba Moravský kras, zámky ve Slavkově, Valticích a Lednici, Památník písemnictví na Moravě, hrad Špilberk nebo také brněnský Automotodrom či Salon vín.