Dobrou zprávu pro všechny milovníky bruslení má znojemská radnice: na venkovním kluzišti se i letos bude bruslit zadarmo. Vedle ledové plochy navíc vyroste nová budova se šatnami a garáží pro rolbu. Kluziště se rozroste o čtyři mětry. Novinkou bude broušení bruslí.

„V nově postavené budově vzniknou šatny asi pro sto lidí a bezbariérové sociální zařízení včetně sprch. Led by měl mít lepší kvalitu než loni, protože rolbu bude možno, díky nové garáži, lépe udržovat,“ řekla městská architektka Iveta Ludvíková.

Návštěvníci kluziště si přímo v areálu budou moci nechat nabrousit brusle. „I pro tuto službu připravíme samostatnou místnost, počítá se i s odpočinkovou zónou,“ dodala mluvčí znojemské radnice Denisa Šipošová.

O kluziště a jeho údržbu se budou starat zaměstnanci Víceúčelového sportovního zařízení. „Sportoviště otevřeme během listopadu. Dopoledne ho budou využívat základní a mateřské školy,“ řekla mluvčí.

Úpravy areálu vyjdou na osm milionů korun. „V částce je zahrnuté samotné rozšíření sportoviště včetně potřebných úprav terénu, mantinelů a vybudování nového zázemí,“ uvedla Šipošová.

Provoz nového kluziště zaznamenali i prodejci sportovních potřeb. „Díky němu jsme minulý rok prodali skoro všechny zásoby bruslí, dokonce i nadměrné velikosti,“ řekla prodavačka sportovních potřeb Cyklo Kučera Marta Kocová.

Venkovní ledová plocha si po prvním roce provozu našla své příznivce. „Pravidelně chodím bruslit spíš na zimní stadion. Je tam lepší kvalita ledu. Až se ale letos venkovní kluziště otevře, určitě je půjdu vyzkoušet,“ řekla Martina Malánová.

Ledová plocha může díky vlastnímu chlazení fungovat i v případě, že teplota vyšplhá vysoko nad bod mrazu. „Výhodou také je, že se po skončení sezony kluziště jednoduše sbalí do kontejnerů a odveze,“ vysvětlila Šipošová.

Další úpravy sportovního areálu v Horním parku se plánují na jaro příštího roku. „Po skončení sezony dostane areál novou dlažbu a vznikne tam multifunkční sportoviště,“ dodala mluvčí. Podle jejích slov chce město v budoucnu sportovní areál rozšířit o další dvě nová hřiště s tribunami a vybudovat samostatný stánek s občerstvením.

Znojemské kluziště začalo fungovat loni v prosinci. Vyrostlo v areálu atletického stadionu v Horním parku. „Odhadujeme, že ho minulý rok využívalo dvě stě až tři sta lidí denně,“ popsala Šipošová.