Přes obvodové zdi, které na místě kvůli dotačním podmínkám musely zůstat, sice není příliš vidět, ale za nimi se už na konci příštího roku začne stavět. „Co nejdříve požádáme o územní rozhodnutí. Asi v květnu bude stavební řízení a v říjnu chceme uzavřít výběrové řízení na dodavatele stavby a pak začne vlastní stavba. Do konce roku 2018 by měla být kolaudace," přiblížil Kún.

Pro region dlouhodobě sužovaný vysokou nezaměstnaností má jednatel Kún další dobrou zprávu. „Ve výrobní hale plánujeme zaměstnat minimálně pět desítek lidí," konstatoval Kún.

Vizualizace budoucího výrobního podniku.Zdroj: Martin Navrkal, Atelier GNS

Firma má podle slov jednatele již nyní zajištěný kompletní výrobní program.

Jako výjimečnou událost v oblasti zaměstnanosti v regionu vidí plány K-Produktu ředitel znojemského pracovního úřadu Emil Čopf. „Padesát pracovních míst je na Znojemsku ojedinělý počin. O tomto projektu víme a budeme s firmou spolupracovat na obsazení volných míst. Rádi bychom nabídli i naše vhodné klienty i ty, kteří obtížně práci shánějí. Tam jsme pracovní pozice schopni podpořit i penězi," řekl Čopf.

Prodej jatek a s ní související šanci na několik desítek pracovních míst označil za další úspěch projektu Kolumbus starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. „Při prodeji jsme kromě změny přístupu, kdy nejvyšší nabídnutou cenu jsme nechali na zájemcích, současně chtěli, aby se nový majitel zaručil, že nabyté pozemky využije ke komerčním účelům a zaměstná minimálně dvacet lidí," vyjádřil se již dříve Gabrhel.

Vizualizace budoucího výrobního podniku.Zdroj: Martin Navrkal, Atelier GNS