Stav u záchodků si aktuálně vyfotil Lubomír Čech, který bydlí nedaleko. „Je to opravdu odporné. Jsou tam výkaly, odpadky všeho druhu, celý prostor zapáchá. Chodí si tam ulevit chlapi, kteří v nedalekém stánku od rána popíjejí alkohol. Celý prostor bývalého autobusového nádraží je dlouhé roky nevábnou vizitkou Znojma. Radnice by s tím měla něco dělat,“ uvedl.

Vedení Znojma tvrdí, že pozemky jsou soukromé osoby a že žádná jednání s majitelem dosud nikam nevedla. Zároveň radnice přiznává, že bývalé veřejné WC patří městu a slibuje nápravu. „Snažíme se věc vyřešit již několik let. Bohužel jsme se pokaždé setkali s nevolí ze strany majitele pozemků. K dohodě nikdy nedošlo,“ reagovala mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Představitelé Znojma zvažovali, že by na roky nevyužívané ploše v ulici dr. Milady Horákové mohlo být parkoviště. Naposledy se jednání s vlastníkem ujal místostarosta Jan Blaha. „K jednání nedošlo, neboť nebyla ze strany majitele ke schůzce vůle,“ přiblížila Pastrňáková. Město podle ní zajistí úklid bývalých toalet. Jejich otevření město zatím neplánuje.

Kritikou na adresu vedení města nešetří místopředseda Okrašlovacího spolku Karel Fiala. „Je to skutečně velká ostuda města, která vznikla už na počátku, kdy se prodal kus pozemku bez přesných smluvních podmínek. To si občané města nezaslouží. Bohužel nevím, proč vlastník pozemku není vstřícnější a nejedná s městem o jeho případném prodeji, aby se město o něj mohlo starat,“ konstatoval.

Jak Fiala připomněl, o změnu stavu se snažilo už bývalé vedení města. „Tehdejší místostarosta Blažíček se snažil vybudovat moderní autobusové nádraží, ale zůstalo to stát. Celý komplex veřejné dopravy v lokalitě připomíná spíš nějaký východoasijský stát než střed Evropy,“ rýpl si Fiala s tím, že cílem města by bylo problém razantněji řešit. „Možností je celá řada včetně soudního sporu s vlastníkem,“ uzavřel Fiala.