Podle plánů vedení obce má nevzhlednou budovu nahradit parčík plný zeleně. „Chceme v tomto místě mít odpočinkovou zónu. V místě budou parkové úpravy, tedy trávník, keře a stromy, ale také jezírko a pochopitelně lavičky. Začínáme demolicí staré budovy, která vyjde na více půl druhého milionu korun,“ uvedl místostarosta Chvalovic František Hruška.

Náklady na revitalizaci návsi ještě vedení obce nemá spočítané. „Zatím máme jen studii. Demolice bude trvat dvacet dní, do podzimu bychom rádi měli zelené práce hotové,“ dodal Hruška.

Na návsi kdysi býval rybníček. Děti si tam v minulosti udělaly hřiště. V letech 1988 až 1989 v místě vyrostl market Quattro. „Ten později nahradil Prehistoric park. Jeho majitel nám budovu prodal a my jsme v zastupitelstvu rozhodli o tom, že náves změníme v klidovou zónu,“ dodal Hruška.

Obyvatelé obce se na novu náves už velmi těší. „Plány obce vítám. Jsem rád, že se toto místo vrátí do původního stavu. Bude tam konečně pěkná náves,“ řekl jeden z místních Ivan Lehocký.

Prehistoric park podnikatele Zdeňka Šouly v obci fungoval od roku 2010. Skončil loni.