Táborák na Káře 
KDY: 30. dubna od 16.00
KDE: Znojmo, Kára

Proč přijít: Žádné čarodějnické procesy, ale pohodovou rodinnou atmosféru nabídne Táborák na Káře. Koná se na kouzelném místě pod kostelem svatého Mikuláše nedaleko historického centra Znojma. Vedle opékání špekáčků nabídnou pořadatelé hudební program a zábavu pro děti. K zakoupení budou špekáčky k opékání přímo na místě. Dříve se podobná akce konala za Vlkovou věží.

Čarodějnice na zámku 
KDY: 30. dubna od 17.00
KDE: Moravský Krumlov, zámek

Proč přijít: Oslava posledního dubnového dne se uskuteční v Moravském Krumlově na zámeckém nádvoří. Zahraje kapela Town band, hlavním hostem večera bude Kamelot. Organizátoři připravili program pro děti, vyzkouší si například lukostřelbu nebo si zadovádí na skákacím hradě. Připravené bude opékání špekáčků i další občerstvení. Na zámecké nádvoří pořadatelé v Krumlově v poslední době soustředili většinu kulturních akcí.

Čarodějnice se slétly do Jevišovic. Po dětech lezli pavouciČarodějnice se slétly do Jevišovic. Po dětech lezli pavouciZdroj: Městská knihovna Jevišovice

Pálení čarodějnic v Hrušovanech 
KDY: 30. dubna od 17.00
KDE: Hrušovany nad Jevišovkou, Tenisový klub

Proč přijít: Užít si pálení čarodějnic mohou děti i dospělí v Hrušovanech nad Jevišovkou. Program připravili pořadatelé v tenisovém klubu. Začátek je v pět hodin odpoledne.

Pálení čarodějnic v Miroslavi 
KDY: 30. dubna od 15.00
KDE: Miroslav, u zámkuProč přijít: Dětský bavič Pája Chabičovský a jeho kolegyně Gabriela Pokorná pobaví návštěvníky akce v Miroslavi. Na programu bude tanec, drobná kouzla i soutěže. K dispozici budou od pěti hodin skákací atrakce a po setmění se malí návštěvníci mohou těšit na promítání pohádky.

Čarodějnice na Znojemsku: Obří vatra vzplála u řeky DyjeČarodějnice na Znojemsku: Obří vatra vzplála u řeky DyjeZdroj: Eduard Blažek

Pálení čarodějnic v Mikulovicích 
KDY: 30. dubna od 20.00
KDE: Mikulovice


Proč přijít: Užít si úterní večer společně mohou děti i dospělí v Mikulovicích. Sraz je v osm hodin večer u základní školy. Vesnicí projde lampionový průvod a akci zakončí opékání špekáčků.

Pálení čarodějnic v Havraníkách
KDY: 30. dubna od 17.00
KDE: Havraníky

Proč přijít: Vatra, která už čeká na zapálení a dostatek příležitostí k zábavě pod širým nebem. Pořadatelé v Havraníkách avizovali začátek akce v pět hodin odpoledne u rybníka. K dobré náladě zahraje kapela Elastic band. Organizátoři přivítají dětské i dospělé návštěvníci oblečené do náležitých kostýmů.Tvořihráz obsadily čarodějnice.Tvořihráz obsadily čarodějnice.Zdroj: DENÍK/ Martina Svatoňová

Pálení čarodějnic ve Vrbovci 
KDY: 30. dubna od 15.00
KDE: Vrbovec, před koupalištěm

Proč přijít: Opékání špekáčků i rej čarodějných masek slibují na úterní odpoledne ve Vrbovci. Každé dítě dostane špekáček k opečení zdarma a pořadatelé vyhlásili také soutěž o nejlepší masku. Hranici zapálí v šest hodin v podvečer.

Pálení čarodějnic ve Vratěníně 
KDY: 30. dubna od 19.30
KDE: Vratěnín

Proč přijít: O čarodějnice nepřijdou ani obyvatelé Vratěnína. Na programu je stavění máje na návsi a pak společný odlet čarodějnic na hřiště. Vatru zapálí pořadatelé ve čtvrt na devět večer. Občerstvení je zajištěno.