Odstranit kus oplocení vranovské pláže, kterou vlastní společnost Camp Pláž, přikázal v uplynulých dnech stavební úřad ve Vranově nad Dyjí. Představitelé společnosti se však brání. Poukazují na to, že v případě zábran jde jen o mobilní oplocení, které jde demontovat. A nevztahuje se na ně tedy stavební povolení.

„Posledního března jsme provedli kontrolní prohlídku stavby, jestli je oplocení areálu v souladu s kolaudačním rozhodnutím. Zjistili jsme, že není vše v pořádku,“ řekla vedoucí stavebního úřadu ve Vranově nad Dyjí Marie Mynaříková.

Podle výzvy, kterou úřad vydal, má vlastník pozemku do jedenatřicátého května provést demontáž části oplocení na pozemku Povodí Moravy. „Při jednání byl zástupce společnosti Camp Pláž přítomen a s výzvou souhlasil,“ dodala Mynaříková.

Představitelé společnosti se však brání. „Vše je v řízení, nyní čekáme na výsledek. Jednali jsme v souladu s regulačním územním plánem. Nic jsme nepoškodili a neporušili,“ bránil se jednatel společnosti Camp Pláž Oldřich Veselý.

Podle něj je na sporném místě padesát metrů dlouhý mobilní plot, který je usazený v trubkách. „Pokud by to pro nás dopadlo špatně a museli jsme plot úplně odstranit, požadovali bychom zpět vložené investice. Budeme se však bránit zuby nehty a počkáme třeba až na rozhodnutí soudu,“ dodal Veselý.
Společnost Camp Pláž má od majitele pozemku, tedy státní firmy Povodí Moravy, smlouvu o pronájmu až do roku 2016. „Smlouvu nám mohou vypovědět, ale to se zatím nestalo. Máme od nich i potvrzení , že oplocení může vést až k vodě. Pokud se prostor otevře a dojde k odstranění plotu, vznikne na pláži skládka. Nikdo se pak už nepustí do pořádání nejrůznějších akcí,“ dodal Veselý.

Vedení Povodí Moravy se do sporu rovněž vložilo a hodlá problém jednou provždy vyřešit. „Chtěli bychom jít směrem k občanům a to ve spolupráci s vedením firmy Camp Pláž. Budeme se snažit vše vyřešit do konce května tak, aby nebyla omezena letní sezona a aby přístup k vodě byl zajištěný. Máme nachystané řešení, které by mělo jednoznačně vyřešit problém do budoucna,“ informoval ředitel závodu Dyje Radim Světlík.

Spor o oplocení pozemku se vleče už roky. Kromě toho je častým sporem i výše vstupného pro chataře z okolních objektů. „Chataři mohou za roční poplatek dvě stě padesát korun navštívit i letní kino, animační programy, vodní trampolínu, tobogán a jiné atrakce,“ popsal Veselý.

Přijatelnější podmínky pro vstup na pláž požadují především chataři z rekreačních objektů kolem kempu. „Chatu nad kempem máme už padesát let a nikdy nebyl problém. Až v posledních letech se bezplatně vůbec nedostaneme k vodě. Buď musíme obrovský kus obcházet, nebo platit roční permanentku za každou osobu. Teď nám alespoň původních tisíc korun snížili na dvě stě padesát,“ posteskl si Zdeněk Trochta.