Cenu města Znojma uděluje zastupitelstvo od roku 2016. Návrhy mohou podávat představitelé města i občané, spolky nebo sdružení. Ocenění obdrží pamětní list a symbolický klíč k městu.

„Nominace přijímá odbor vnitřní správy Městského úřadu Znojmo na e-mailu lidmila.sobova@muznojmo.cz,“ sdělila Denisa Mandátová z Oddělení vnějších vztahů znojemské radnice.

Mladý muž ze Znojemska poslal podvodníkovi skoro dvacet tisíc korun. Snímek je ilustrační.
Okradený mladík ze Znojemska. Lákala ho vidina půl milionu, pak platil jen on

V návrhu je třeba uvést jméno kandidáta, jeho datum narození a další kontaktní údaje, popsat, jaké oblasti se nominovaný věnuje. Důležité je zdůvodnit jeho přínos městu. Přidat je třeba i jméno a adresu navrhovatele.

V roce 2023 byla Cena města Znojma udělena třem osobnostem. „Iveta Hlobilová ji získala za svoji charitativní činnost na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně, lékař Arnošt Růžička in memoriam za dlouholetou práci pro občany Znojma v profesi lékaře a vedoucího zdravotnické záchranné služby a zakladatel Klubu mladých filatelistů Stanislav Dušek za dlouholetou práci s mládeží,“ doplnila Mandátová.

Přehled všech držitelů Ceny města Znojma je k nalezení ZDE. Získali ji ti, kteří se významnou uměleckou, hospodářskou, publicistickou, sportovní a jinou činností zasloužili o propagaci města.