„Předpokládáme, že prostor mezi radnicí a obchodním domem letos využijeme například na pořádání některých akcí v rámci znojemského kulturního léta. Na podiu by se měly odehrávat malé koncerty nebo například divadelní představení. Svoji premiéru prostor zažije už příští týdne, kdy se stane součástí znojemského Meruňkového týdne,“ řekla mluvčí města Denisa Šipošová.

Znojmo odkoupilo prostor od sousedního obchodního domu minulý rok na jaře za čtyři a půl milionu korun. Část peněz využila společnost na opravu fasády objektu, který uzavírá Masarykovo náměstí. Z uličky tak po třinácti letech zmizeli také trhovci, kteří zde nabízeli převážně oblečení. Provoz tržnice plné levného textilu, bot a podobného zboží vyvolával rozporné reakce a kritiku.

Konečné podobu prostoru ale radnice zatím nezná. „Zpracováváme studii na budoucí využití uličky. Současný vzhled je jen provizorní pro letošní sezonu,“ uvedla Šipošová. V minulosti se mluvilo o tom, že by prostor mohl sloužit jen jako klidové zátiší, uvažovalo ale například i vzniku cukrárny nebo sezónní galerie.