V Brně a na Brněnsku se bude zpívat například v Tišnově, v Kuřimi, v Ivančicích či v Modřicích. Především ale na náměstí Svobody v Brně. Společný program Deníku a Českého rozhlasu začne na brněnském náměstí Svobody, které nyní žije vánočními trhy, v 18 hodin společným zpěvem koled.

Nejprve přijde na řadu pět „deníkovských“ v rámci celorepublikové akce Česko zpívá koledy. V navazujícím programu pak zazní dalších jedenáct koled, které vyšly také na zbrusu novém CD V půlnoční hodinu. Do noty bude hrát Moravia Brass Band, zpívat bude skvělá muzikálová zpěvačka a nominantka na cenu Thálie Kristýna Daňhelová, výborná nejen dechovková zpěvačka Kačka Burešová a zlínský zpěvák Libor Macháček.

K akci se připojí i další místa v okrese, jejich seznam najdete na www.ceskozpivakoledy.cz.

Na uvedených webových stránkách se lze také stále k akci přihlásit, stačí vyplnit jednoduchý formulář.

Ve středu večer zazní opět šest vánočních písní. Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Jak jsi krásné, neviňátko a Vánoce, Vánoce přicházejí. Kompletní texty těchto koled najdete rovněž na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu pdf ke stažení zpěvník.

Ti, kteří se nevydají zpívat koledy na náměstí, návsi či do kostelů, si mohou zanotovat při poslechu Českého rozhlasu - také ve středu 7. prosince od 18 hodin.

Přihlásit se do akce Česko zpívá koledy můžete i dnes. Pokud přímo na zpívání koled pořídíte fotografie či video pošlete nám je, prosím. Udělejte to tak, že si kliknete na webovou stránku www.ceskozpivakoledy.cz a nahrajte je přímo tam. Pokud si s námi chcete zazpívat z domu, nebo jen tak na dálku, můžete využít koled přímo na stránce www.ceskozpivakoledy.cz, ale také na našich facebookových profilech, nebo prostřednictvím Českého rozhlasu.