Novinka bude platit po celé jižní Moravě. „Nová dopravní karta bude v celém kraji určená zejména pro děti a studenty do osmnácti let, nicméně ve Znojmě bude karta dostupná pro každého bez věkového omezení. Za třicet korun je tak možné koupit nosič, který bude sloužit trvale,“ upozornil mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík.

Přehled plánovaných úprav v prodeji jízdenek v Jihomoravském kraji nebo výhody elektronických jízdenek přehledně.Přehled plánovaných úprav v prodeji jízdenek v Jihomoravském kraji nebo výhody elektronických jízdenek přehledně.Zdroj: Jihomoravský krajElektronická jízdenka nabízí cestujícím spoustu výhod. „Oproti papírové jízdence je o deset procent levnější, má ochranu proti zneužití. Při ztrátě nebo poškození lze jízdenku převést na jiný nosič. Vyřízení je možné jednoduše online z domova, je udržitelná a plná benefitů, jako je třeba využití alternativních tras,“ sdělila místostarostka města Znojma Petra Svedíková Vávrová. 

Elektornické odbavení v jihomoravském autobuse IDS JMK.
Konec papírových předplacených jízdenek na jihu Moravy přehledně. Podívejte se

S novinkou přichází Kordis, tedy společnost, která zastřešuje veřejnou dopravu v Jihomoravském kraji. Od 1. března příštího nastane převod na elektronickou jízdenku i u jízdenek měsíčních. 

Trend přechodu na elektronické jízdné roste. „Jen za poslední tři měsíce se prodalo ve společném e-shopu Kordis JMK a města Brna více než 210 tisíc elektronických předplatných jízdenek,“ doplnil ředitel společnosti Kordis Jiří Horský.

Na snímku ředitel Znojemského městského pivovaru Miroslav Harašta.
Jako plivnutí do tváře. Znojemský pivovar omezuje aktivity kvůli reakci města

Předplatní jízdenky je možné zakoupit přes e-shop eshop.idsjmk.cz nebo v Kontaktních centrech IDS JMK. S nákupem pomohou jak pracovníci kontaktních center, tak také nové webové stránky jezdijednoduse.cz.