„Zájem studentů i ochota škol spolupracovat a umožnit nám návštěvu ve výuce nás velmi těší. Zatím jsme prošli střední školy, nyní začínáme s besedami na učilištích,“ řekl koordinátor charitních dobrovolníků Luděk Mihola. Potěšilo ho, že studenti se ke spolupráci s centem hlásili i bezprostředně po besedách. „ S každým budeme ještě podrobně mluvit, předběžně máme nejméně kolem dvaceti zájemců, což je velice dobrý výsledek,“ dodal Mihola.

Nejbližší akcí, do které se stávající i noví dobrovolníci zapojí bude v červnu první účast znojemské Charity v celostátní „Akci cihla“zaměřené na získávání peněz pro konkrétní projekty. „Do příprav se pustíme naplno koncem května, až uzavřeme současný nábor,“ doplnil Mihola.

Právě organizace a pomoc při různých charitních akcích patří k nejčastější činnosti dobrovolníků. „Další se zapojují do práce v různých našich projektech. Pomáhají v domově pro matky v tísni, v ateliéru Samuel, v osobní asistenci a řadě dalších. Podílí se na propagaci různých akcí,“ uvedl ředitel znojemské Charity Evžen Adámek. Dobrovolnické centrum má nyní v databázi asi sto čtyřicet lidí, pravidelně spolupracuje kolem třiceti.