Podle Pinese to tvrdí jeho bývalí kolegové i někteří brigádníci, kteří v podzemí pro Besedu pracovali. „Pan ředitel napáchal spoustu škod mimo jiné tím, že vyhodil paní dva roky před důchodem. Mně pak neprodloužil smlouvu. Prováděl jsem adrenalinovým podzemím. Myslím si, že pan ředitel dělá vše proto, aby záměrně snížil zisk ze vstupného v podzemí, aby pak mohl následně městu nabídnout, že tam bude prodávat vína VOC. Tedy spolku, jehož je předsedou,“ nešetřil kritickými slovy Pines.

Ředitel Znojemské Besedy a předseda sdružení VOC Znojmo v jedné osobě tvrdí, že za kritikou stojí osobní zášť. „Pravdou je, že jsem panu Pinesovi neprodloužil smlouvu. Měl jsem k tomu důvod. Nic z ostatního se nezakládá na pravdě,“ reagoval Koudela.

Podle ředitele návštěvnost v posledních letech rozhodně neklesá. „Stabilně se drží na dvaapadesáti tisících návštěvníků za sezonu. Vyšší by mohla být návštěvnost na adrenalinových trasách. Aktuálně připravujeme personální opatření, například navýšení lidí právě na adrenalinových trasách. Máme více provozů, a abychom měli šikovné zaměstnance, kteří jsou schopni zastoupit i jiné kolegy, budeme posilovat,“ řekl Koudela.

Údajné instalaci VOC vín se ředitel jen zasmál. „To rozhodně nemám v plánu. Navíc je tam dlouhodobě Znovín Znojmo a přidaly se Vinné sklepy Lechovice,“ dodal Koudela.

Jak Deník zjistil, plánuje vedení Besedy ve spolupráci s městem opravy i úpravy interiérů podzemí i budov u vstupu do něj. „Po menších potížích s dodavateli bude vše potřebné do konce října vysoutěžené,“ dodal šéf Besedy.

Kritikou nešetřili také lidé v diskusi na facebookové stránce starosty Jana Griose. Podle prvního muže Znojma však sklouzly do osobní roviny. „Můj facebook není vhodná platforma, aby si zde vyřizovali účty bývalí nebo současní zaměstnanci podzemí s vedením Besedy a ještě ke všemu pod anonymními profily,“ napsal Grois.

Deníku Rovnost starosta mimo jiné řekl, že provozní věci ředitel besedy nemůže řešit s brigádníky. „Taková kritika je poněkud lichá. Brigádníci nechápou, že se musí dělat výběrová řízení. Například opravy drobných věcí jsou již nasmlouvané, nové figuríny jsou vysoutěžené, k opravě fasády domu u vchodu do podzemí se musí vyjádřit památkáři. Věci nejdou udělat hned, jak by si někteří představovali,“ řekl první muž Znojma.

Časrou návštěvnicíc podzemí je například Jana Schöberlová. "Jsem ze Znojma a podzemí trochu znám. Nepřipadá mi, že by se o ně nestaralo. Naopak. za poslední roky jsem registrovala opravy i novinky včetně zázemí a třeba prodeje vína," podotkla Schöberlová.