Nejvyšší teplota pro tento den byla 27,9 stupňů a naměřili ji v Kuchařovicích na Znojemsku. Byl zde překonaný dosavadní říjnový rekord. Tento rekord je o to výraznější, že víceméně všechny dosavadní říjnové rekordy padly v prvních říjnových dnech, ale nikoli v polovině měsíce. Denní rekordy pak padly v pátek na necelé polovině všech stanic měřících déle než třicet let. Informovali o tom pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu na sociálních sítích.

V Brodě nad Dyjí na Břeclavsku naměřili 27,3 stupně, v Lednici 26,6 stupňů, v Pohořelicích 26,5 stupně a v Sedleci 25,1 stupně. V Brně zaznamenala měření teplotu 25,4 stupně v Tuřanech a 25,1 stupně Celsia v Žabovřeskách. Podrobné informace jsou k nalezení ZDE.

Zdroj: Youtube

V sobotu už vysoké teploty utne studená fronta, na jižní Moravě budou ale odpolední maxima stále stoupat i výrazně nad dvacet stupňů. Následných minimálně pět dalších dní bude ale už teplotně mnohem více odpovídajících polovině října. O výhledu na další dny i o ochlazení, které přišlo minulý víkend, Deník již informoval.