V pátek dopoledne potřebovaly projít od křižovatky u hasičů směrem k benzince stovky lidí. Někteří šli v místě bývalého chodníku po nerovném pískovém podloží, jiní šli po trávě, někteří dokonce po silnici. Jednou z nich byla mladá maminka se synem v kočárku Martina Šlesingrová. „Je to hrozné. Už jsem vynadala i těm dělníkům, i když vím, že zrovna oni za to nemohou. Nechápu, jak tohle někdo mohl vymyslet, rozkopat chodníky po obou stranách Pražské zároveň. Kudy tedy máme chodit?" zlobila se Šlesingrová. Jak dodala, potřebuje denně projít od Kolonky do zahrádek, kde má rodiče. „S kočárkem ovšem nemám jinou možnost, než po silnici, kde ovšem vystavuji velkému nebezpečí jak syna, tak sebe," dodala Šlesingrová.

Hlavou kroutila i další obyvatelka jednoho z blízkých domů. „Zrovna ráno jsem říkala, jak je možné, že rozvrtali chodníky po obou stranách Pražské. Lidé musí chodit mezi auty už od vily naproti hasičů. Navíc když naprší, tak se v tom bahně, které je nyní místo chodníků, nedá vůbec chodit. Jak tohle mohli naplánovat, to nechápu," kroutila hlavou Miloslava Klimtová, která bydlí na přilehlém sídlišti.

Když se byl v pátek dopoledne na místě podívat redaktor Znojemského deníku, zastihl na staveništi tři dělníky. Jeden nakládal do kolečka betonovou směs, druhý kolečko vozil a třetí zednickou lžící kladl směs na zem pro uložení obrubníku.

Mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková sdělila, že do obou chodníků naráz se dodavatelská firma pustila z časových důvodů. „Důvodem opravy chodníků na obou stranách silnice je urychlení prací, neboť firma musí dodržet termín dokončení prací. Věříme, že toto dočasné omezení chodci pochopí," sdělila Pastrňáková s tím, že dlaždici mají své dílo odevzdat do konce září. „ To se týká celé Pražské, tedy jak chodníků podél hlavní silnice, tak plánované předlažby chodníků na sídlišti," informovala Pastrňáková.

Sídliště je nyní rozryté kvůli výměně rozvodů tepla. „Padesát let, tedy prakticky po celou dobu, co toto sídliště stojí, tam rozvody nikdo neměnil. Nová vedení budou mnohem účinnější a výrazně poklesnou úniky," vysvětloval ředitel Znojemské tepelné společnosti František Texl. Jak dodal, opravy přijdou na přibližně šest milionů korun. Dělníci mají svou práci dokončit do Vinobraní. „Před ním bychom chtěli mít hotovo. Navíc se blíží topná sezona, takže před jejím zahájením musí pochopitelně vše opět fungovat," dodal Texl.

Firma má po dokončení výkopů a položení nových vedení uvést rozkopaná místa do původního stavu. Poté město počítá s již zmíněnou předlažbou chodníků. Na úpravě parku je už podle mluvčí Pastrňákové tepelná společnost dohodná s Městskou zelení.